Cyklistickým mistrem Evropy je Nizzolo, Ťoupalík spurtoval devátý

Plouay

Mistrem Evropy v závodě s hromadným startem se stal italský cyklista Giacomo Nizzolo, jenž po 177,5 km ve Francii vyhrál vyrovnaný spurt hlavní skupiny. Český šampion Adam Ťoupalík dojel v Plouay devátý a vyrovnal výsledek Jana Bárty z pondělní časovky.

Adam Ťoupalík, ilustrační foto.

Jednatřicetiletý Nizzolo těžil z výborné týmové práce italské reprezentace a navázal na víkendové vítězství na národním šampionátu. Kolega Romana Kreuzigera z týmu NTT v závěru těsně porazil další elitní spurtéry Arnauda Démarea z Francie a Němce Pascala Ackermanna. Čtvrtý skončil jeden z největších favoritů závodu Mathieu van der Poel z Nizozemska.

Dnešním triumfem se Nizzolo postaral o třetí italské vítězství na ME za sebou. V roce 2018 vyhrál Matteo Trentin, loni Elia Viviani.

Bývalý cyklokrosař Ťoupalík stejně jako Nizzolo potvrdil kvalitním výkonem ve Francii titul z národního šampionátu. V sobotu v Mladé Boleslavi se čtyřiadvacetiletý člen stáje Elkov Kasper stal mistrem republiky po výhře ve spurtu před Zdeňkem Štybarem.