Rubriky:

Cyklistika

Mistrovství světa v silniční cyklistice bude v Imole

2. září 2020 13:33 - Praha
(Aktualizováno: 2. září 2020 14:08)

Mistrovství světa v silniční cyklistice bude 24. až 27. září hostit Imola a italský region Emilia-Romagna. Pořádání šampionátu se v srpnu vzdalo Švýcarsko, poté co tamní vláda zakázala kvůli pandemii koronaviru do konce září konání velkých akcí. Na slavném motoristickém okruhu v Imole bude start a cíl všech čtyř závodů.

 

Jaroslav Svoboda, ČTK

Mezinárodní cyklistická unie (UCI) program šampionátu v náhradním dějišti omezila na boje o medaile mužů a žen elite, kteří jsou už nyní v drtivé většině v Evropě. Závody v juniorských kategoriích a do 23 let se kvůli předpokládaným komplikacím s cestováním nepojedou.

Mistrovství světa zahájí ve čtvrtek 24. září časovka žen na 32 km, druhý den ji na stejném okruhu pojedou muži. V sobotu je v plánu závod žen s hromadným startem na 144 km a v neděli 27. září program šampionátu vyvrcholí silničním závodem mužů na 259,2 km.

Roglič ovládl dojezd první horské etapy Tour de France. Žlutý trikot udržel Alaphilippe

O pořádání MS se ucházel také francouzský departement Haute-Saone, kde se na Planině krásných dívek pojede 19. září rozhodující časovka letošího ročníku Tour de France.

ČTK

Časová osa: Cyklistika - Tour de France 2020

Filtr článků - Cyklistika


Tour de France 2020

107. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France letos odstartuje 29. srpna v Nice a skončí 20. září tradičním dojezdem do Paříže. Z loňského roku vítězství obhajuje kolumbijský jezdec Egan Bernal. Na startu nebudou chybět další favorité - Thibaut Pinot nebo Primož Roglič. Z Čechů se představí Roman Kreuziger a Jan Hirt.