Rubriky:

Cyklistika

Rogličovo kolo poškodil, tvrdí vyloučený ředitel týmu lídra Tour

18. září 2020 11:41 - Bourg-en-Bresse

Zatímco Primož Roglič na Tour de France míří za celkovým triumfem, v jeho týmu Jumbo-Visma vyvolal rozruch čtvrteční konflikt sportovního ředitele s pracovníkem UCI. Merjin Zeeman jej po vyloučení ze závodu obvinil, že Rogličovo kolo během kontroly poničil.

 

Benoit Tessier, Reuters

"Rozčílil jsem se, když demontoval kliky Rogličova kola," řekl Zeeman. "Kolo bylo poškozeno a kliky musely být vyměněny. Navíc kolo bylo v souladu s předpisy," uvedl sportovní ředitel týmu. Za nevhodné chování, zastrašování a urážku, což byl oficiální důvod jeho vyloučení, se následně omluvil.

"Chceme spravedlivý sport, který zahrnuje kontroly, ale musí být prováděny rozumně. Navzdory tomu jsem se měl zachovat jinak a přistupovat ke komisaři UCI s respektem," dodal Zeeman, jenž dostal i pokutu. U týmu může zůstat, ale nesmí plnit své funkce.

Ostrý útok! Skvělí Slovinci přišli na Tour o primát. V cíli se naskytl nevídaný obraz

UCI po etapách kontroluje kola kvůli možnému mechanickému dopingu. Roglič tři etapy před koncem Tour vede o téměř minutu, dnes je na programu 19. etapa pro spurtéry před klíčovou časovkou.

Parádní finiš Dána Andersena! Sagan nezabral a k zelenému trikotu má opět blíž Bennett

ČTK, Sport.cz

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.