Rubriky:

Cyklistika

Děsivé záběry. Cyklista na Giru utrpěl vážná zranění kvůli kolizi způsobené helikoptérou

7. října 2020 13:45 - Villafranca Tirrena/Praha

Chvíle hrůzy doprovázely konec úterní etapy slavného závodu Gira d'Italia ve vesnici Villafranca Tirrena. Italský cyklista Luca Wackermann musel být převezen do nemocnice s vážným zraněním v oblasti hlavy a zad poté, co narazil do traťové zábrany ležící na silnici. Karambol zavinila nízko letící helikoptéra, která tlakem rotorů plůtek shodila. Na momenty bezprostředně po incidentu se můžete podívat ve videu níže.

Video již není dostupné

sntv

Wackermann společně se svým stájovým kolegou Nizozemcem Etiennem van Empelem narazili do bariéry lemující cílovou rovinku. Tu jim pod kola jejich bicyklů odvála helikoptéra, která v místě incidentu letěla příliš nízko.

Nizozemec se po nehodě nakonec dokázal postavit na vlastní nohy, jeho italský parťák ale takové štěstí neměl. Skončil v bezvědomí a putoval do nemocnice s několika tržnými ranami v obličeji, zlomeným nosem a podezřením na zlomeninu v oblasti bederní páteře.

„Opravdu nevím, jak přesně se to stalo," řekl stanici Eurosport Nizozemec Van Empel. „Na silnici byly najednou bariéry a já byl na zemi dřív, než jsem si jich všiml. Podle toho, co jsem slyšel, letěl vrtulník příliš nízko, což způsobilo velký poryv větru, který odfoukl ty bariéry přímo do naší skupiny," dodal závodník stáje Zabú-KTM.

pb, Sport.cz

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.