Rubriky:

Cyklistika

Neuvěřitelné! Alaphilippe znovu slavil předčasně. O triumf ale nepřišel

7. října 2020 18:18 - Overijse/Praha
(Aktualizováno: 7. října 2020 20:22)

Nepoučil se a málem na to znovu doplatil. Francouzský cyklista Julian Alaphilippe stejně jako v neděli v Lutychu slavil předčasně se zvednutýma rukama před cílovou čarou, ale o triumf tentokrát nepřišel. V belgické klasice Brabantský šíp oslavil první vítězství v duhovém dresu mistra světa.

sntv

Osmadvacetiletý Alaphilippe vyhrál v závěru 197 km dlouhého závodu spurt tříčlenné skupinky uprchlíků a oplatil loňskou porážku Mathieuovi Van der Poelovi. Nizozemský spolufavorit se zjevil těsně vedle Francouze na cílové čáře, kdy už Alaphilippe dojížděl se zvednutýma rukama. Cílová kamera ale potvrdila o centimetry vítězství mistra světa. Třetí skončil další Francouz Benoit Cosnefroy.

Alaphilippe podobně předčasně slavil už v neděli na monumentu Lutych-Bastogne-Lutych, kde byl nakonec přeřazen až na páté místo za to, že omezil soupeře ve spurtu. "Nebral jsem to jako pomstu. Chtěl jsem prostě závodit tak, jak rád závodím, a jsem šťastný, že se mi povedlo zvítězit. Jen jezdit v duhovém dresu je úžasné a vyhrát je ještě sladší," řekl světový šampion z Imoly.

Cyklista Alaphilippe přišel kvůli předčasné oslavě o triumf v Lutychu

Na 39. místě dojel vítěz Brabantského šípu z roku 2016 Petr Vakoč. Čtyřiasedmdesátý skončil Zdeněk Štybar, jenž v průběhu závodu pomáhal kolegovi z týmu Deceuninck-Quick Step Alaphilippeovi.

ČTK, Sport.cz

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.