Rubriky:

Cyklistika

Quintana ukončil kvůli zranění z Tour sezonu, nevyloučil operaci

15. října 2020 09:46 - Bogotá/Praha

Kolumbijský cyklista Nairo Quintana ukončil kvůli zranění kolena předčasně sezonu. Jezdec stáje Arkéa-Samsic, jenž se zranil při pádu ve 13. etapě Tour de France, to oznámil prostřednictvím twitterového účtu národního svazu. Nevyloučil, že se bude muset podrobit operaci.

 

Tim De Waele, Reuters

Quintana navzdory zranění levé čéšky Tour de France dokončil. Elitního vrchaře, který před startem patřil mezi favority, ale potíže limitovaly a skončil na 17. místě.

Po skončení závodu se navíc Quintana musel bránit podezření z dopingu. Státní zastupitelství v Marseille zahájilo předběžné vyšetřování poté, co policie prohledala týmový hotel.

Hvězdný Quintana se brání. Doping na Tour? Zabavili mi vitamínové preparáty!

Dva členové stáje z blízkého okolí jednoho jezdce byli krátce zadrženi, údajně šlo o lékaře a fyzioterapeuta. Podle tisku je v podezření především Quintanův bratr Dayer, jenž je také členem týmu.

ČTK

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.