Živě

Pinot kvůli bolestem zad odstoupil z Vuelty a ukončil sezonu

22. října 2020 14:30 - Lodosa

Francouzský cyklista Thibaut Pinot odstoupil po odjetí pouhých dvou etap z Vuelty a ukončil sezonu. Jezdce stáje Groupama-FDJ stále limitují problémy se zády, která si zranil při pádu na Tour de France, a podle vedení týmu nemá smysl, aby se snažil ve Španělsku pokračovat.

 

facebook Tour of the Alps, Facebook

"I po klidovém režimu, který dodržoval, nám první dvě etapy Vuelty ukázaly, že Pinota dál trápí bolesti zad, které pociťoval od pádu v první etapě Tour v Nice," uvedli zástupci týmu v prohlášení. "S ohledem na příští sezonu je naší prioritou, aby se zcela zotavil. Do dnešní třetí etapy už nenastoupí a v letošním roce už závodit nebude," dodali.

Pinot na Vueltě hned od počátku ztrácel. Po dvou etapách nabral v průběžném pořadí manko 25 minut na vedoucího Primože Rogliče a přišel o naděje na slušné umístění.

ČTK

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.