Pinot kvůli bolestem zad odstoupil z Vuelty a ukončil sezonu

22. října 2020 14:30 - Lodosa

Francouzský cyklista Thibaut Pinot odstoupil po odjetí pouhých dvou etap z Vuelty a ukončil sezonu. Jezdce stáje Groupama-FDJ stále limitují problémy se zády, která si zranil při pádu na Tour de France, a podle vedení týmu nemá smysl, aby se snažil ve Španělsku pokračovat.

 

facebook Tour of the Alps, Facebook

"I po klidovém režimu, který dodržoval, nám první dvě etapy Vuelty ukázaly, že Pinota dál trápí bolesti zad, které pociťoval od pádu v první etapě Tour v Nice," uvedli zástupci týmu v prohlášení. "S ohledem na příští sezonu je naší prioritou, aby se zcela zotavil. Do dnešní třetí etapy už nenastoupí a v letošním roce už závodit nebude," dodali.

Pinot na Vueltě hned od počátku ztrácel. Po dvou etapách nabral v průběžném pořadí manko 25 minut na vedoucího Primože Rogliče a přišel o naděje na slušné umístění.

ČTK

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.