Živě

Vuelta kvůli koronaviru přišla o výjezd na Tourmalet

23. října 2020 07:21 - Vinuesa

Cyklistická Vuelta přišla o svůj klenot, nedělní obávané stoupání na Tourmalet. Francouzi totiž peloton kvůli koronaviru nepustí na své území a pořadatelé museli trať šesté etapy změnit. Nově bude cíl v lyžařském středisku Aramón Formigal. Stejně kvůli nařízení francouzské vlády museli zareagovat organizátoři Gira d'Italia.

 

Alvaro Barrientos, ČTK/AP

Ti chtěli pojmout sobotní předposlední etapu jako královskou, ale vládní nařízení o shromažďování maximálně šesti osob znemožnilo bitvy v průsmycích Agnello, Izoard a Montgenevre. Po čtvrteční třetí etapě musela změnit trasu i Vuelta, na níž startuje také česká dvojice Zdeněk Štybar, Jan Hirt.

Tourmalet měl být vrcholem brutálního prvního týdne Vuelty a zároveň jedinou letošní odbočkou za hranice Španělska. "Bohužel, etapa, kterou jsme naplánovali na 25. října s vrcholem na Tourmalet, nakonec nebude," oznámil ředitel závodu Javier Guillén.

ČTK

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.