Rubriky:

Cyklistika

Vuelta kvůli koronaviru přišla o výjezd na Tourmalet

23. října 2020 07:21 - Vinuesa

Cyklistická Vuelta přišla o svůj klenot, nedělní obávané stoupání na Tourmalet. Francouzi totiž peloton kvůli koronaviru nepustí na své území a pořadatelé museli trať šesté etapy změnit. Nově bude cíl v lyžařském středisku Aramón Formigal. Stejně kvůli nařízení francouzské vlády museli zareagovat organizátoři Gira d'Italia.

 

Alvaro Barrientos, ČTK/AP

Ti chtěli pojmout sobotní předposlední etapu jako královskou, ale vládní nařízení o shromažďování maximálně šesti osob znemožnilo bitvy v průsmycích Agnello, Izoard a Montgenevre. Po čtvrteční třetí etapě musela změnit trasu i Vuelta, na níž startuje také česká dvojice Zdeněk Štybar, Jan Hirt.

Tourmalet měl být vrcholem brutálního prvního týdne Vuelty a zároveň jedinou letošní odbočkou za hranice Španělska. "Bohužel, etapa, kterou jsme naplánovali na 25. října s vrcholem na Tourmalet, nakonec nebude," oznámil ředitel závodu Javier Guillén.

ČTK

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.