Rubriky:

Cyklistika

Dráhař Špička byl v SP třetí v olympijském keirinu

18. prosince 2010 11:04 - CALI

Český reprezentant v dráhové cyklistice Denis Špička obsadil v druhém dílu Světového poháru v kolumbijském Cali třetí místo v keirinu. Zopakoval tak čtvrteční výsledek reprezentačního kolegy Martina Bláhy ze scratche, jenž ale na rozdíl od keirinu není olympijskou disciplínou.

Dvaadvacetiletý člen brněnské Dukly Špička se dostal do finále po vítězství ve své rozjížďce a druhém místě v semifinále, v němž nestačil jen na vicemistra světa Azizulhasniho Awanga z Malajsie. Ten byl nejrychlejší i v rozhodující jízdě o medaile, v níž se před českého sprintera dostal ještě Francouz Francois Pervis.

Díky třetímu místu si Špička připsal důležitých osm bodů, které se započítávají do kvalifikace o účast na olympijských hrách v Londýně. Jeden bod získal Jan Dostál za dvanáctou pozici v omniu.

Závody SP v dráhové cyklistice v Cali (Kolumbie):
Muži:
Keirin: 1. Awang (Malaj.), 2. Pervis (Fr.), 3. Špička (ČR).
Omnium: 1. Clancy (Brit.) 24 b., ...12. Dostál (ČR) 72.
Ženy:
Stíhací závod na 3 km: 1. Shanksová (N. Zél.) 3:30,258.
Sprint: 1. Vogelová (Něm.).

ČTK

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.