Rubriky:

Cyklistika

V rameni má osm šroubů. Ale na MS chci jet, říká cyklokrosař Šimůnek

30. prosince 2010 19:16

V neděli skončil po pádu v závodě Světového poháru v Zolderu v nemocnici. Cyklokrosař Radomír Šimůnek se ještě týž den večer podrobil operaci zlomené klíční kosti, v pondělí po obědě ho pustili domů a včera už poprvé chvilku jel na trenažéru.

 

Aleš Suchánek

Jak se cítíte?

Je to lepší. Ruka mě v úterý bolela, ale to je normální reakce po operaci. Zpevnili mi to osmi šrouby. Před třemi lety operoval stejný doktor mého stájového kolegu Nielse Alberta, dal mu tam šroubů šest. A jak mu to jezdí…

Co vám lékaři povolili?

Můžu začít zlehka jezdit na trenažéru. První den deset minut, postupně tu zátěž budu zvyšovat. Jsem optimista, nic nezabalím. Určitě chci v téhle sezóně ještě závodit.

Dá se říci, kdy to bude?

V Belgii jdu 6. ledna na další kontrolu. Když všechno bude v pohodě, mohl bych pak začít trénovat i na silnici. Doktoři to vidí poměrně slibně, já taky. Když to zvládnu na Světový pohár v Hoogerheide, který se jede předposlední lednový víkend, bude to super. A pak mistrák světa, který bych určitě rád jel. Ale nechci něco zakřiknout.

Co vás čeká v nejbližších dnech?

Na Silvestra odlétám do Česka, budu poprvé po sedmnácti letech doma… Na jednu stranu je fajn, že můžu být s rodinou, jenže taky jsem mohl stát na Nový rok na startu GvA v Baalu. Prostě to dopadlo takhle a musím myslet na návrat. Věřím, že se vrátím v dobré formě.

Jaké jste zaznamenal po svém úrazu reakce od ostatních závodníků?

Dostal jsem spoustu potěšujících zpráv nejen od cyklokrosařů, ale i od fanoušků. Hodně mi samozřejmě pomáhá rodina. Ze závodníků jsem denně v kontaktu s Albertem, volal mi, ještě když jsem byl v nemocnici. Uklidňoval mě, že za pár dní budu zpátky. Stejně jako další kluci. Všem moc děkuju za podporu.

Jan Krůta, Právo

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.