Rubriky:

Cyklistika

Šimůnek vynechá domácí šampionát, na MS ale nebude chybět

4. ledna 2011 14:46 - PRAHA

Cyklokrosař Radomír Šimůnek mladší sice bude kvůli zlomenině klíční kosti z konce roku a následné operaci scházet na sobotním mistrovství republiky v Hlinsku, o světový šampionát v německém St. Wendelu však nepřijde. Jako datum ostrého návratu si dokonce vytyčil již poslední závod Světového poháru v nizozemském Hoogerheide.

 

Jan Handrejch, Právo

"Mám to sešroubované a náporem pro tělo byla i narkóza při operaci, ale ve čtvrtek bych měl jít v Belgii na kontrolu k doktorovi, který mi to operoval. Snad už mi povolí i jízdu na silnici. Pak bych chtěl zamířit někam do tepla a zajet si tam na zkoušku pár kilometrů," nastínil své nejbližší plány Šimůnek na dnešní tiskové konferenci v Praze.

V ostrém závodě by prý rád sedl na kolo již 23. ledna, kdy se v Nizozemsku pojede závěrečný díl Světového poháru. "Uvidím, jak se budu cítit, ale chtěl bych si to tam určitě zkusit zajet, abych se trošku nadechl toho závodního tempa a nejel přímo rovnou až na mistrovství světa," vysvětlil Šimůnek.

I přes nepříjemné zranění nedlouho před vrcholem sezony věří, že se na světový šampionát, který se pojede poslední lednový víkend, dokáže dobře nachystat. "Ta pauza je samozřejmě nepříjemná, ale snad se dokážu kvalitně připravit po všech stránkách. Jak říkával táta - věřím, že když se připravím hlavou, tělo bude poslouchat," prohlásil Šimůnek.

ČTK

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.