Rekonstrukci obličeje má za sebou. Cyklista chce po hororovém pádu už zpátky na kolo

3. listopadu 2020 15:24 - Amsterdam/Praha

Nizozemský cyklista Fabio Jakobsen doufá, že by se mohl tento měsíc poprvé od hrozivé nehody na srpnovém závodě Kolem Polska posadit na kolo. Členovi týmu Deceuninck-QuickStep, jenž v hromadném spurtu ve vysoké rychlosti narazil do bariéry a utrpěl mnohačetné zlomeniny v obličeji, lékaři odstranili stehy po poslední operaci.

 

@ facebook TVP Sport

Před měsícem se Jakobsen podrobil rekonstrukci obličeje, při níž mu lékaři odebrali část kosti z pánve, aby s její pomocí zpevnili rozbitou čelist. Zákrok podle všeho dopadl úspěšně.

"Čtyři týdny po rekonstrukci horní a dolní čelisti přišel čas na vyndání stehů. Proces hojení postupuje dobře," uvedl čtyřiadvacetiletý Jakobsen na sociálních sítích. "Transplantovaná kost nyní musí v příštích měsících zesílit a zpevnit. Další operace je naplánována na rok 2021," dodal.

Tvrdé následky děsivého pádu. Cyklistu Jakobsena čeká rekonstrukce obličeje

Až bude kost stabilní, půjde Jakobsen na další zákrok. Lékaři mu vpraví do čelisti implantáty, aby mohl dostat nový chrup. Při nehodě přišel o všechny zuby s výjimkou jednoho, v obličeji měl 130 stehů.

Horor byl jen otázkou času, může za to i koronavirus! míní slavný cyklista

Mezitím by se mohl opět posadit na kolo, i když není jisté, zda se po nehodě, při které málem přišel o život, ještě vrátí k profesionální cyklistice. "Za pár týdnů bych mohl mít pánev silnou jako dřív. A od té doby bych mohl pomalu začít zase s tréninkem na kole!" napsal Jakobsen.

Mistra Nizozemska z minulého roku natlačil 5. srpna v Polsku do bariéry jeho krajan Dylan Groenewegen. Člen týmu Jumbo-Visma má od té doby zastavenou činnost a Mezinárodní cyklistická unie s ním vede disciplinární řízení.

ČTK

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.

Patička stránky: