Cyklokrosař Štybar popáté vyhrál mistrovství republiky

HLINSKO

Mistr světa v cyklokrosu Zdeněk Štybar popáté vyhrál mistrovství republiky. V Hlinsku v sobotu dojel na druhém místě s téměř minutovou ztrátou za největším favoritem šampionátu Martin Zlámalík, třetí byl Jaroslav Kulhavý.

Zdeněk Štybar slaví v Hlinsku zisk titulu mistra republiky.

Štybar, jedoucí v duhovém trikotu, unikl soupeřům hned v úvodním kole a suverénním výkonem je odsoudil pouze k boji o druhou pozici. Tu na náročné trati dlouho držel vicemistr světa z cross country na horských kolech Kulhavý, v den svých 26. narozenin však nakonec neodolal Zlámalíkovu zrychlení a na stříbro nedosáhl.

Na jubilejním 60. mistrovství ČR byl ve hře nejen republikový titul, ale také nominace na světový šampionát v německém St. Wendelu a celkové prvenství v tuzemské pohárové sérii Toi Toi Cup. To si po těsném souboji nakonec odnesl David Kášek, jemuž v Hlinsku stačilo páté místo.

Štybar pátým triumfem vyrovnal bilanci Petra Dlaska, který dnes dojel čtvrtý. Nejúspěšnějším jezdcem v historii je Radomír Šimůnek starší, který domácí šampionát vyhrál sedmkrát.

Mistrovství ČR a závěrečný závod Českého poháru v cyklokrosu v Hlinsku
1. Štybar (Telenet Fidea) 1:04:45, 2. Zlámalík (Sunweb Revor) -52, 3. Kulhavý (Specialized Factory) -1:19, 4. Dlask (Telenet Fidea) -2:04, 5. Kášek (Budvar Tábor) -2:16, 6. Kyzivát (Johnson Controls Mladá Boleslav) -2:29, 7. Paprstka (Remerx Kolín) -2:47, 8. Hník (Telenet Fidea) -3:22, 9. Bambula (Budvar Tábor) -3:23, 10. Petruš (KC Hlinsko) -3:33.