Mistrem Evropy v cyklokrosu se stal favorizovaný Belgičan Iserbyt

8. listopadu 2020 14:06 - Hertogenbosch
(Aktualizováno: 8. listopadu 2020 15:20)

Mistrem Evropy v cyklokrosu se stal Belgičan Eli Iserbyt a potvrdil roli hlavního favorita závodu v nizozemském Hertogenboschi. Vyhrál před krajanem Michaelem Vanthourenhoutem a domácím Larsem van der Haarem. V závodě žen do 23 let zvítězila domácí Puck Pieterseová a navázala na svůj loňský triumf mezi juniorkami. Český reprezentantům se nedařilo.

 

Twitter @Cyclingnewsfeed

Třiadvacetiletý Iserbyt si pro první velký triumf mezi elitou dojel naprosto přesvědčivým způsobem. Spolu s krajany proměnil závod tak trochu v belgický šampionát a kontroloval dění v čele. Postupně se ho dokázal držet jen Vanthourenhout, v sedmém z devíti okruhů však odpadl i on a musel hlídat stříbro před Van der Haarem.

"Byl to takový vylučovací závod. Soupeři postupně odpadali. Michael se mě dlouho držel a byl dneska opravdu hodně silný. Ale bylo to jedině dobře pro vývoj celého závodu, že se mě dokázal tak dlouho držet. Mám velkou radost z tohohle dresu šampiona, protože to pro mě byl jeden z cílů sezony," řekl Iserbyt, který dojel loni druhý za Nizozemcem Mathieuem van der Poelem. Ten po završení zlatého hattricku z ME letos nestartoval.

Vítěz mužské kategorie elite Eli Iserbyt na trati.

Twitter @cyclecollective

V první desítce skončilo sedm Belgičanů. Nejlepší český závodník posledních let Michael Boroš závod nedokončil. Druhý český zástupce ve startovním poli Daniel Mayer byl s téměř šestiminutovou ztrátou sedmadvacátý.

V závodu žen do 23 let zvítězila Pieterseová o osm sekund před Maďarkou Katou Blankou Vasovou a svou krajankou Manon Bakkerovou, která zůstala zpět o další dvě vteřiny. Tereza Vaníčková byla s téměř čtyřminutovým mankem na vítězku osmnáctá, hned za ní přijela do cíle Elizabeth Ungermanová. Na šampionátu, kde se kvůli boji s pandemií koronaviru nepředstavili junioři a juniorky, šlo o nejlepší česká umístění.

ME v cyklokrosu v Hertogenboschi (Nizozemsko):
Muži elite (26,2 km):
1. Iserbyt 1:04:28
2. M. Vanthourenhout (oba Belg.) -16
3. Van der Haar (Niz.) -22
4. L. Sweeck -41
5. Toon Aerts -47
6. Soete (všichni Belg.) -52,
...27. Mayer -5:43,
Boroš (oba ČR) nedojel.
Ženy do 23 let (14,6 km):
1. Pieterseová (Niz.) 40:56
2. Vasová (Maď.) -8
3. Bakkerová (Niz.) -10,
...18. Vaníčková -3:54
19. Ungermanová (obě ČR) -4:25.
ČTK

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


Běhání nejen pro začátečníky

Běhání je celosvětový fenomén, avšak i tak bazická aktivita představuje řadu úskalí a rizik, zvlášť u začátečníků. Na Sport.cz najdete rady a tipy pro všechny běžce, včetně návodu jak s běháním začít, jak díky němu zhubnout, proč bystě měli dbát na rozcvičení nebo jestli je dobré běhat v těhotenství nebo s bolestí zad.