Stříbro! Čeští sprinteři podlehli ve finále Rusům

11. listopadu 2020 19:03 - Plovdiv

České sprinterské družstvo Dominik Topinka, Martin Čechman a Tomáš Bábek získalo stříbro na ME v dráhové cyklistice v Plovdivu. Ve finále během prvního dne šampionátu Češi podlehli Rusům v sestavě Denis Dmitrijev, Pavel Jakuševskij, Ivan Gladyšev.

tomasbabek.cz

Čeští sprinteři zajeli druhý čas už v kvalifikaci, do níž zasáhlo šest trojic, a lepší byli opět jen Rusové. Ve vyřazovacím kole Češi nedali šanci Ukrajincům, přičemž o postup do finále se místo Čechmana zasloužil Jakub Šťastný. V jízdě o zlato byli Rusové rychlejší o 917 tisícin sekundy.

Čeští cyklisté se na ME medailově prosadili poprvé od roku 2016 a znovu i zásluhou třiatřicetiletého Bábka, který se tehdy ve Francii stal šampionem v keirinu a navrch získal bronz na kilometru s pevným startem. Třetí tam byl rovněž Jiří Hochmann ve vyřazovacím závodě.

S ohledem na potíže s koronavirem o něco zeslábla konkurence a některé země na účast rezignovaly. Na startu týmového sprintu nebylo mimo jiné žádné z družstev, která vloni v Apeldoornu jela o medaile – Nizozemci, Britové, Francouzi ani Němci.

"Na úvod jsem spokojený, ale jak jsem říkal už před mistrovstvím - nebereme tento úspěch jako medaili z plnohodnotného šampionátu. Za práci, kterou tomu kluci v přípravě odvedli, si ji však každopádně zasloužili," uvedl pro svazový web trenér sprinterů Petr Klimeš.

Do ženského závodu zasáhly jen čtyři týmy a Češky Sára Kaňkovská, Petra Ševčíková a Veronika Jaborníková výsledkovou listinu uzavřely. V závodě o bronz jasně podlehly ukrajinským soupeřkám, titul získaly Rusky.

Italský tým dráhařů hlásí před ME další dva případy koronaviru

Daniel Babor ve vylučovacím závodě obsadil po statečném boji pátou pozici. Vítězný Brit Matthew Wells přidal druhý titul k tomu předloňskému.

Šampionkou ve scratchi se stala Italka Martina Fidanzová, Ševčíková, která se odvážně pokoušela o únik, čtrnáctičlenné pole nakonec uzavřela.

V nominaci na ME dráhařů v Plovdivu je čtrnáct závodníků

Od středy do neděle se bojuje celkem v 11 disciplínách mezi ženami a ve stejném počtu mezi muži (vysílá Eurosport).