Cyklokrosový pohár v Rýmařově vyhráli Boroš a Maďarka Vasová

Třetí závod cyklokrosového poháru Toi Toi Cupu, který se znovu rozběhl po téměř sedmitýdenní pauze zaviněné koronavirovou pandemií, vyhrál v Rýmařově Michael Boroš. Trojnásobný český šampion zvítězil o 19 sekund před dvacetiletým Jakubem Římanem, který se probojoval na stupně vítězů poprvé. Třetí byl s odstupem 51 sekund Šimon Vaníček.

Michael Boroš se mohl radovat z vítězství (archivní foto)

Boroš navázal na prvenství z úvodního závodu v Mladé Boleslavi a druhé místo z Holých Vrchů. Průběžné pořadí seriálu vede o 23 bodů před Nizozemcem Gossem Van der Meerem.

Mezi ženami zvítězila Maďarka Kata Blanka Vasová. Čerstvá vicemistryně Evropy triumfovala o minutu a 21 sekund před Belgičankou Suzanne Verhoevenovou, třetí dojela Francouzka Anais Morichonová. Nejlepší Češkou byla čtvrtá Karla Štěpánová, která se díky tomu dostala do čela pohárového hodnocení. Na Vasovou ztratila dvě a půl minuty.

Další závod cyklokrosového poháru bude hostit 22. listopadu Jičín.