Rubriky:

Cyklistika

Ital Capecchi vyhrál 18. etapu na Giru, Kreuziger zůstal průběžně devátý

26. května 2011 17:27 - SAN PELLEGRINO

Osmnáctou etapu cyklistického závodu Giro d'Italia vyhrál Ital Eros Capecchi, který byl nejrychlejší ve spurtu tříčlenné skupinky uprchlíků. Čech Roman Kreuziger dojel po boku jezdců z čela průběžného pořadí a zůstal na devátém místě se ztrátou 9:47 minuty na vedoucího Alberta Contadora.

 

Reuters

Sto padesát kilometrů dlouhá etapa etapa z Morbegna do San Pellegrino Terme začala ve svižném tempu a 60 kilometrů před cílem se od pelotonu oddělila skupinka zhruba dvaceti uprchlíků, která si vytvořila až sedmiminutový náskok.

V závěru se odpoutali Ital Marco Pinotti, Belgičan Kevin Seeldrayers a čtyřiadvacetiletý Capecchi ze stáje Liquigas, který oslavil premiérové vítězství na Giru.

"Kilometr před cílem byla zatáčka, tak jsem si jako ostříž hlídal své dva konkurenty, protože jsem si byl jistý, že jeden z nich zaútočí," popsal svou taktiku Capecchi. "Čekal jsem do poslední chvíle, protože nejsem rychlý, ale věděl jsem, že jsem rychlejší než ti dva. Když Pinotti zrychlil, já měl pořád dost síly a dal jsem do toho všechno," dodal s tím, že vítězství věnuje trenérovi Aldovi Sassimu, který v prosinci zemřel.

Šest minut za vítězem dojelo hlavní pole pelotonu včetně Contadora. Španěl skončil na 41. místě a nadále vede o téměř pět minut před Italem Michelem Scarponim.

Kreuziger obsadil třiačtyřicátou příčku a prý ho překvapilo, jak se dlouho jelo ve vysokém tempu. "Myslel jsem si, že někdo hned po startu odjede a vzadu se pojede v klidu, jenže opak byl pravdou. Po dvou hodinách byla průměrná rychlost 51 km/h. Až po 110 kilometrech odjela skupina a trošku se to uklidnilo. V závěru jsem se v rámci možností snažil pošetřit síly," uvedl Kreuziger na svém webu.

Do konce závodu zbývají tři etapy. V pátek peloton čeká 209 km dlouhá trasa s dojezdem na kopec Macugnaga v nadmořské výšce 1360 metrů. "Kopec je dlouhý asi 28 kilometrů, ale táhlý. Klidně tam může přijet víc lidí pohromadě. Uvidíme, jak se bude závodit. Ale já věřím, že jsem na závěr Gira nachystaný dobře," dodal Kreuziger.

Giro d'Italia, cyklistický etapový závod - 18. etapa: Morbegno - San Pellegrino Terme (151 km):
1. Capecchi (It.) 3:20:38, 2. Pinotti (oba It.), 3. Seeldraeyers (Belg.) oba stejný čas, 4. Brambilla, 5. Tiralongo oba -1:20, 6. Cataldo (všichni It.) -2:49, 7. Losada (Šp.) -3:46, 8. Downing (Brit.), 9. Gatto (It.), 10. Bakelandts (Belg.) všichni -4:34, ...41. Contador (Šp.), 43. Kreuziger (ČR) oba -6:04.
Průběžné pořadí:
1. Contador 71:45:09, 2. Scarponi -4:58, 3. Nibali (oba It.) -5:45, 4. Gadret (Fr.) -7:35, 5. Sivcov -9:12, 6. Rujano (Ven.) -9:18, 7. Nieve (Šp.) -9:22, 8. Meňšov -9:38, 9. Kreuziger -9:47, 10. Rodríguez (Šp.) -10:25.

ČTK

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.