Švýcarský cyklista Zaugg nečekaně vyhrál klasiku Kolem Lombardie

15. října 2011 18:20 - LECCO

Švýcarský cyklista Oliver Zaugg se stal překvapivým vítězem slavné klasiky Kolem Lombardie. V posledním velkém závodu sezony tak dosáhl na svou největší výhru v kariéře.

Třicetiletý člen týmu Leopard Trek dojel do cíle po 241 kilometrech z Milána do Lecca osamocen s náskokem osmi sekund před pětičlennou skupinou. Druhé místo obsadil Ir Daniel Martin, třetí byl byl Španěl Joaquím Rodríguez.

Na svou první výhru v sezoně útočil domácí Vincenzo Nibali, jenž se 53 kilometrů před cílem vydal do sólového úniku. Loňský vítěz Vuelty měl v jeden moment náskok 1:48 minuty, ale šestnáct kilometrů před finišem byl dostihnut.

Kolem Lombardie, cyklistický jednorázový závod kategorie WorldTour (241 km):
1. Zaugg (Švýc.) 6:20:02, 2. Martin (Ir.), 3. Rodríguez (Šp.), 4. Basso (It.), 5. Niemiec (Pol.), 6. Pozzovivo (It.) všichni -8.
ČTK

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.