Cyklistické Giro bude za rok startovat v Dánsku

16. října 2011 17:09 - MILÁN

Cyklistické Giro d'Italia příští rok odstartuje v dánském Herningu. Peloton také zamíří do nejvýše položeného cíle v historii závodu Passo dello Stelvio ve výšce 2758 metrů nad mořem, kde budou jezdci finišovat počtvrté v historii.

 

Reuters

Organizátoři představili trasu, kterou pomohli vybírat i fanoušci, dnes v Miláně. Ceremoniálu se účastnil vítěz letošního ročníku Španěl Alberto Contador a mimo jiné i český cyklista Roman Kreuziger, kteří však v příštím roce nejspíš dají před Girem přednost Tour de France.

Giro odstartuje 5. května v Herningu a v Dánsku se pojede i druhá a třetí etapa, která bude věnovaná zesnulému Wouteru Weylandtovi. Šestadvacetiletý Belgičan zahynul při pádu ve třetí etapě letošního ročníku.

V Itálii se peloton poprvé objeví ve 4. etapě, kterou bude týmová časovka ve Veroně. Passo dello Stelvio bude cyklisty čekat v předposlední 218 km dlouhé etapě. Do nejvýše položeného cíle v historii závodu pojedou účastníci Gira počtvrté, naposledy tam finišovali v roce 1975. Závod skončí 27. května časovkou na 31,5 km v Miláně.

Podle organizátorů by měl být 95. ročník Gira o poznání lehčí než letos, kdy si cyklisté často stěžovali na extrémní náročnost a nebezpečnost některých etap.

ČTK

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.