Rubriky:

Cyklistika

Tohle už je moc. Cyklista dostal doživotní trest za doping

14. prosince 2020 17:48 - Řím/Praha

Bývalý italský cyklista Riccardo Ricco dostal potřetí distanc za doping, tentokrát doživotní. Někdejšího elitního vrchaře potrestal národní antidopingový tribunál kvůli tomu, že byl v roce 2015 přistižen, jak si na parkovišti v Livornu kupuje od dvou dealerů krevní doping EPO a testosteron.

 

Profimedia.cz

Ačkoli už dlouho nemá závodní licenci, dostal sedmatřicetiletý Ricco doživotní zákaz působení v cyklistice a musí zaplatit pokutu a náklady na antidopingové řízení v celkové výši 4378 eur (115 tisíc korun).

Ricco vyhrál v roce 2008 dvě etapy na Giru d'Italia a obsadil průběžné druhé místo, ale o několik měsíců později byl na Tour de France pozitivně testován na krevní doping CERA. Po dvouletém distanci se v roce 2010 k cyklistice vrátil, následující rok však jeho profesionální kariéru ukončil incident, kdy málem zemřel kvůli špatně provedené transfuzi vlastní krve, kterou si uchovával doma v lednici.

Cyklista Ricco dostal dvanáctiletý trest za krevní transfuzi

Za druhé dopingové provinění dostal Ricco distanc na 12 let, ale s cyklistikou neskončil. Zúčastnil se několika amatérských dálkových závodů a plánoval rekordní výjezdy na slavné cyklistické vrcholy, jako je třeba Mont Ventoux. Po obvinění z roku 2015 se přesunul na Tenerife a otevřel si tam krámek se zmrzlinou, podle serveru Cyclingnews se nedávno i se svým zmrzlinářským byznysem vrátil do Itálie.

ČTK

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.