Rubriky:

Cyklistika

Mnohonásobný šampion v dráhovém sprintu Baugé ukončil kariéru

11. ledna 2021 06:28 - Paříž

Legenda to balí. Devítinásobný mistr světa v dráhové cyklistice Francouz Grégory Baugé ukončil krátce před 36. narozeninami kariéru. Hvězdný sprinter se tím vzdal naděje, že by v létě na odložených hrách v Tokiu mohl konečně vybojovat olympijské zlato. O jeho rozhodnutí informovala agentura AFP.

 

Profimedia.cz

Z předchozích olympijských startů v Pekingu, Londýně a Riu de Janeiro má Baugé tři stříbrné a jednu bronzovou medaili ze sprintu a týmového sprintu.

Jeho bohatá medailová sbírka ze světových šampionátů mírně prořídla kvůli trestu, který dostal před devíti lety za zmeškané dopingové kontroly. Kromě ročního zákazu startů musel vrátit dva světové tituly, které v roce 2011 vybojoval ve sprintu a týmovém sprintu.

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 

Příspěvek sdílený Sportcz (@sport.cz_ig)

Sledujte Sport.cz také na Instagramu>>>

ČTK, Sport.cz

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.