Rubriky:

Cyklistika

Cyklista Denifl dostal u soudu kvůli dopingu dvouletý trest

12. ledna 2021 13:23 - Innsbruck

Bývalý rakouský cyklista Stefan Denifl byl kvůli dopingu odsouzen k dvouletému vězení. Soud v Innsbrucku určil 16 měsíců z vyneseného trestu za vážný sportovní podvod jako podmínku. Navíc musí třiatřicetiletý někdejší profesionální jezdec, jenž podle obžaloby v letech 2014 až 2018 užíval krevní doping, zaplatit pokutu 349 000 eur. Rozsudek zatím není pravomocný.

 

Twitter

Denifl byl vyšetřován kvůli spolupráci s lékařem Markem Schmidtem, jenž pomáhal k dopingu desítkám profesionálních sportovců. Skandál odstartoval v únoru 2019 raziemi na mistrovství světa v klasickém lyžování v Seefeldu. Při prvním projednávání případu vloni v únoru Denifl přiznal, že pod vedením erfurtského lékaře krevní transfúze užíval, odmítl ale, že by podváděl tým nebo sponzory.

V kauze už dříve padla řada podmínečných trestů. S podmínkami už od soudu v minulém roce odešli další účastníci aféry, běžci na lyžích Max Hauke, Dominik Baldauf a Johannes Dürr či jiný cyklista Georg Preidler.

Dálkařský šampion Manyonga má pozastavenou činnost

ČTK

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.