Cyklistická klasika Paříž-Roubaix se pojede až v říjnu

1. dubna 2021 18:03 - Paříž/Praha

Cyklistický závod Paříž-Roubaix se letos pojede až 3. října. Slavná klasika na kostkách se měla původně uskutečnit 11. dubna, ale kvůli koronavirové situaci ve Francii byla minulý týden odložena na neurčito. Nový termín dnes oznámila Mezinárodní cyklistická unie (UCI).

 

Fabio Ferrari, ČTK/AP

Jeden z pěti cyklistických "monumentů" má tradici od roku 1896 a loni se kvůli koronaviru nejel vůbec. "Pro UCI a cyklistickou komunitu je důležité, že se závod bude v roce 2021 konat, a jsem rád, že se našlo nové datum, jež vyhovuje všem stranám," uvedl prezident UCI David Lappartient. Závod letos poprvé pojedou i ženy.

Z "monumentů" se již letos odjel Milán-San Remo. Klasika Kolem Flander se koná tuto neděli, v dubnu ještě bude následovat Lutych-Bastogne-Lutych a na podzim tradičně Kolem Lombardie.

Na Paříž-Roubaix se daří Zdeňku Štybarovi, který ze sedmi účastí v "Peklu severu" šestkrát dojel v první desítce. Jeho maximem jsou druhá místa z let 2015 a 2017, předloni skončil osmý.

ČTK

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


Běhání nejen pro začátečníky

Běhání je celosvětový fenomén, avšak i tak bazická aktivita představuje řadu úskalí a rizik, zvlášť u začátečníků. Na Sport.cz najdete rady a tipy pro všechny běžce, včetně návodu jak s běháním začít, jak díky němu zhubnout, proč bystě měli dbát na rozcvičení nebo jestli je dobré běhat v těhotenství nebo s bolestí zad.