Talent Evenepoel bude za stáj Deceuninck-Quick Step jezdit dalších pět let

6. dubna 2021 17:25 - Brusel/Praha

Belgický cyklista Remco Evenepoel prodloužil o pět let smlouvu se stájí Deceuninck-Quick Step. Jednadvacetiletý obrovský talent za belgický tým závodí už od roku 2019 a vybojoval v jeho barvách 14 vítězství, v současnosti se ale připravuje na návrat po zlomenině pánve. S přípravou na kole začal po půlroční pauze na začátku února.

 

twitter:@deceuninck_qst, Twitter

"Už jsem s tímhle obdivuhodným týmem dosáhl mnoha úspěchů a je mi ctí, že zůstávám. Mám to tu rád - zázemí, spolupracovníky, jezdce," uvedl v prohlášení na týmovém webu stájový kolega českého reprezentanta Zdeňka Štybara. "Pro tým a jeho budoucnost je tohle důležitý krok. Každý ví, čeho je Remco schopen a jak je nadaný," uvedl stájový šéf Patrick Lefevere.

Evenepoel v roce 2018 vyhrál na juniorském mistrovství světa v Innsbrucku a také na juniorském mistrovství Evropy v Brně časovku i silniční závod, o rok později už v jízdě proti chronometru získal evropský titul i mezi seniory a stal se vicemistrem světa.

Hrůzostrašná nehoda! Cyklista po nárazu do zdi spadl z mostu do strže

Vloni vyhrál čtyři etapové závody - Vueltu San Juan, Kolem Burgosu, Kolem Polska a Kolem Algarve, ale poté se v srpnu zranil při těžkém pádu v závodě Kolem Lombardie. K tréninku se vrátil v listopadu, lékaři ale posléze zjistili, že pánev ještě není zahojená a svolení k jízdě na kole dostal až před dvěma měsíci.

ČTK

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


Běhání nejen pro začátečníky

Běhání je celosvětový fenomén, avšak i tak bazická aktivita představuje řadu úskalí a rizik, zvlášť u začátečníků. Na Sport.cz najdete rady a tipy pro všechny běžce, včetně návodu jak s běháním začít, jak díky němu zhubnout, proč bystě měli dbát na rozcvičení nebo jestli je dobré běhat v těhotenství nebo s bolestí zad.