Cavendish si po tříletém půstu dospurtoval v Turecku pro vítězství

12. dubna 2021 15:01 - Konya

Po více než třech letech se britská cyklistická hvězda Mark Cavendish dočkal vítězství. Pětatřicetiletý mistr světa z roku 2011 vyhrál v hromadném spurtu druhou etapu závodu Kolem Turecka. Po téměř 145 kilometrech za sebou ve finiši v Konye nechal Belgičana Jaspera Philipsena a Němce Andrého Greipela.

 

Profimedia.cz

Cavendish se v posledních sezonách i vinou zdravotních problémů trápil a loni dokonce uvažoval o konci kariéry. Nakonec ale v prosinci podepsal smlouvu s belgickou stájí Deceuninck-Quick Step, za kterou závodil už v letech 2013 až 2015. V úvodní zkrácené etapě závodu Kolem Turecka, který patří do druhého nejvyššího seriálu UCI ProSeries, dojel čtvrtý, dnes už rozšířili svou bohatou sbírku úspěchů o 147. vítězství.

Jeden z nejlepších sprinterů historie, který má na kontě mimo jiné 30 etapových triumfů na Tour de France, se ujal vedení v celkovém pořadí. V čele je se stejným časem, jako má druhý Nizozemec Arvid de Kleijn, jenž vyhrál nedělní etapu zkrácenou kvůli sněžení.

ČTK

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


Běhání nejen pro začátečníky

Běhání je celosvětový fenomén, avšak i tak bazická aktivita představuje řadu úskalí a rizik, zvlášť u začátečníků. Na Sport.cz najdete rady a tipy pro všechny běžce, včetně návodu jak s běháním začít, jak díky němu zhubnout, proč bystě měli dbát na rozcvičení nebo jestli je dobré běhat v těhotenství nebo s bolestí zad.