Pidcock vyhrál Brabantský šíp před favorizovaným Van Aertem

14. dubna 2021 18:22 - Overijse

Britský cyklista Tom Pidcock vybojoval v belgické klasice Brabantský šíp premiérové vítězství mezi profesionály. Jednadvacetiletý univerzál ve finiši překvapil domácího favorita Wouta van Aerta, třetí skončil Ital Matteo Trentin. Vítěz závodu z roku 2016 Petr Vakoč do cíle nedojel.

 

Olivier Matthys, ČTK/AP

"I mě samotného překvapilo, že jsem Wouta porazil ve spurtu. Měl jsem štěstí, že začal sprintovat docela brzo. Udržel jsem se mu za kolem a pak ho předjel. Byl to ideální scénář," řekl Pidcock, jenž se stejně jako jeho belgický rival věnuje cyklokrosu. Na posledním šampionátu dojel čtvrtý, Van Aert je v této disciplíně trojnásobným mistrem světa.

Pidcock, jenž na silnici profesionálně závodí od loňského února, se už v této sezoně blýskl třetím místem v závodě Kuurne-Brusel-Kuurne, na italské jarní klasice Strade Bianche dojel pátý.

Italský cyklista Nibali si poranil zápěstí a čeká ho operace

Trojice medailistů zaútočila zhruba 37 kilometrů před cílem ve stoupání na kostkách a až do cíle si udržela mírný náskok. Krátce před jejich nástupem peloton zbrzdil hromadný pád, v němž skončily naděje řady cyklistů včetně Australana Michaela Matthewse či Francouze Floriana Sénéchala.

Jednorázový cyklistický závod v Belgii Brabantský šíp (201,7 km):
1. Pidcock (Brit.) 4:36:27
2. Van Aert (Belg.) stejný čas
3. Trentin (It.) -2
4. Schelling (Niz.)
5. Skujinš (Lot.)
6. Stannard (Austr.) všichni -7
...
Vakoč (ČR) nedokončil
ČTK

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


Běhání nejen pro začátečníky

Běhání je celosvětový fenomén, avšak i tak bazická aktivita představuje řadu úskalí a rizik, zvlášť u začátečníků. Na Sport.cz najdete rady a tipy pro všechny běžce, včetně návodu jak s běháním začít, jak díky němu zhubnout, proč bystě měli dbát na rozcvičení nebo jestli je dobré běhat v těhotenství nebo s bolestí zad.