Vakoč má po pádu na Brabantském šípu zlomený malíček

16. dubna 2021 08:44 - Brusel

Cyklista Petr Vakoč si při pádu ve středečním závodě Brabantský šíp v Belgii zlomil malíček levé ruky a je po operaci, při které mu lékaři v bruselské nemocnici zraněný prst srovnali. Na kolo by se měl brzy vrátit. Na instagramu vystavil fotografii s obvázanou rukou a odřeným obličejem.

 

Alpecin-Fenix Cycling Team

"Šel jsem obličejem přímo na asfalt, helma a brýle mě naštěstí zachránily od větší pohromy," napsal Vakoč, který v roce 2016 Brabantský šíp jako dosud jediný český cyklista vyhrál. Také tentokrát si prý představoval, že bude mít závod v jeho podání jiný konec. "Podstoupil jsem menší operaci malíčku, ale jinak mám jen pár odřenin a stehů v horním rtu, to se brzy zahojí," uvedl člen belgického týmu Alpecin-Fenix na sociálních sítích.

Teď Vakoče čeká několikatýdenní závodní pauza. Cyklista přijde o nedělní nizozemskou klasiku Amstel Gold Race. V letošní sezoně je jeho nejlepším výsledkem desáté místo v únorovém závodu Drome Classic ve Francii. V březnu pak dojel patnáctý na Strade Bianche.

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 

Příspěvek sdílený Petr Vakoc (@petrvakoc)

"Jsem moc vděčný zdravotnickému personálu UK Saint Lic Bruxelles za péči, kdy mě dávali dohromady," napsal Vakoč.

rjm, ČTK, Sport.cz

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.