Španělský cyklista Soler se po etapové výhře ujal v Romandii vedení

Estavayer-le-Lac

Španělský cyklista Marc Soler vyhrál po nástupu v posledním stoupání třetí etapu závodu Kolem Romandie a v sólovém úniku si vypracoval dostatečný náskok k tomu, aby se dostal do čela průběžného pořadí. Dosavadní lídr Rohan Dennis v závěru etapy upadl a do cíle dojel se ztrátou 1:21 až za hlavním pelotonem.

Slovenský cyklista Peter Sagan na ilustračním snímku.

"Byla to velice náročná etapa, zvlášť vzhledem k tomu dešti a chladu, který byl celý den. V posledním stoupání se hodně útočilo. Já si svůj nástup schoval na klíčový okamžik a vyšlo to," řekl Soler po etapovém vítězství.

Do cíle dorazil s náskokem 22 sekund před hlavním polem. Sprint pelotonu vyhrál Dán Magnus Cort před Peterem Saganem. Čeští cyklisté Josef Černý a Jan Hirt dojeli ve skupině se ztrátou 7:25 za vítězem.