Živě

Šok, nečekaný náraz! Cyklistu na Giru poslalo k zemi auto

14. května 2021 00:49 - Ascoli Piceno

Kuriozní moment se šťastný koncem. Určitě lepším, než to na první pohled vypadalo. V závěrečném kopci šesté etapy Gira zpomalujícího Belgičana Pietera Serryho zezadu srazil doprovodný vůz týmu BikeExchange. Cyklista šel k zemi.

Video již není dostupné

sntv

V prvním okamžiku to vypadalo, že bez zranění se to neobejde, ale těžký moment belgický člen stáje Deceuninck-Quick Step nakonec lehce překlenul pár zřejmě hodně peprnými slovy na adresu viníka a svižným odjezdem z místa nehody. Ta nastala v místě, kde právě dokončil práci pro lídra stáje Remca Evenepoela.

Etapu dvaatřicetiletý cyklista dojel ve skupině s českým účastníkem závodu Janem Hirtem, z karambolu vyvázl bez zranění.

Švýcar Gino Mäder poprvé vyhrál na Grand Tour, ovládl šestou etapu Gira

sntv

Za nehodu byl potrestán jeden z ředitelů BikeExchange Gene Bates, kterého z Gira vyloučili. Nehodu způsobila jeho nepozornost, protože zrovna komunikoval s organizátorským vozem a nestačil náležitě věnovat pozornost dění na silnici. Australská stáj navíc dostala pokutu 2000 švýcarských franků (46 000 korun).

Giro má maďarského lídra, šestou etapu vyhrál Švýcar Mäder

Maďar Attila Valter, nový lídr Gira.

Jennifer Lorenzini, Reuters

vap, Sport.cz

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.