Živě

Šok, nečekaný náraz! Cyklistu na Giru poslalo k zemi auto

14. května 2021 00:49 - Ascoli Piceno

Kuriozní moment se šťastný koncem. Určitě lepším, než to na první pohled vypadalo. V závěrečném kopci šesté etapy Gira zpomalujícího Belgičana Pietera Serryho zezadu srazil doprovodný vůz týmu BikeExchange. Cyklista šel k zemi.

Video již není dostupné

sntv

V prvním okamžiku to vypadalo, že bez zranění se to neobejde, ale těžký moment belgický člen stáje Deceuninck-Quick Step nakonec lehce překlenul pár zřejmě hodně peprnými slovy na adresu viníka a svižným odjezdem z místa nehody. Ta nastala v místě, kde právě dokončil práci pro lídra stáje Remca Evenepoela.

Etapu dvaatřicetiletý cyklista dojel ve skupině s českým účastníkem závodu Janem Hirtem, z karambolu vyvázl bez zranění.

Švýcar Gino Mäder poprvé vyhrál na Grand Tour, ovládl šestou etapu Gira

sntv

Za nehodu byl potrestán jeden z ředitelů BikeExchange Gene Bates, kterého z Gira vyloučili. Nehodu způsobila jeho nepozornost, protože zrovna komunikoval s organizátorským vozem a nestačil náležitě věnovat pozornost dění na silnici. Australská stáj navíc dostala pokutu 2000 švýcarských franků (46 000 korun).

Giro má maďarského lídra, šestou etapu vyhrál Švýcar Mäder

Maďar Attila Valter, nový lídr Gira.

Jennifer Lorenzini, Reuters

vap, Sport.cz

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.