Živě

Vítěz časovky Černý se vzdal startu na OH v Tokiu, soustředí se na Vueltu

20. června 2021 21:31 - Bánovce nad Bebravou/Praha

Cyklista Josef Černý se vzdal startu na olympijských hrách v Tokiu, který si zajistil vítězstvím ve čtvrteční časovce na domácím šampionátu. V rozhovoru pro iDNES.cz uvedl, že se tak rozhodl po diskusi s vedením stáje Deceuninck-Quick Step a bude se soustředit na Vueltu.

 

CCC Team, Twitter

"Rozhodně to není tak, že bych nechtěl reprezentovat Česko na olympiádě, to ani v nejmenším. Ale tým se mnou na začátku srpna počítá na Vueltu, teď bych měl mít před ní čtyřtýdenní vysokohorský kemp v Livignu. Cesta do Japonska by znamenala dva komplikované týdny se spoustou cestování a testování a složitým tréninkem," uvedl v rozhovoru po dnešní silničním závodě na společném česko-slovenském šampionátu v Bánovcích nad Bebravou.

Osmadvacetiletý Černý má v elitní německé stáji smlouvu jen do konce této sezony. Výkon na třetím ze závodů Grand Tours tak pro něho bude zásadní pro případnou další spolupráci.

Mistrovský titul v silničním závodu cyklistů získal poprvé Kukrle

Svaz zatím konečnou nominaci do Tokia nezveřejnil. Rozhodnout má v pondělí.

ČTK

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.