Vítěz časovky Černý se vzdal startu na OH v Tokiu, soustředí se na Vueltu

20. června 2021 21:31 - Bánovce nad Bebravou/Praha

Cyklista Josef Černý se vzdal startu na olympijských hrách v Tokiu, který si zajistil vítězstvím ve čtvrteční časovce na domácím šampionátu. V rozhovoru pro iDNES.cz uvedl, že se tak rozhodl po diskusi s vedením stáje Deceuninck-Quick Step a bude se soustředit na Vueltu.

 

CCC Team, Twitter

"Rozhodně to není tak, že bych nechtěl reprezentovat Česko na olympiádě, to ani v nejmenším. Ale tým se mnou na začátku srpna počítá na Vueltu, teď bych měl mít před ní čtyřtýdenní vysokohorský kemp v Livignu. Cesta do Japonska by znamenala dva komplikované týdny se spoustou cestování a testování a složitým tréninkem," uvedl v rozhovoru po dnešní silničním závodě na společném česko-slovenském šampionátu v Bánovcích nad Bebravou.

Osmadvacetiletý Černý má v elitní německé stáji smlouvu jen do konce této sezony. Výkon na třetím ze závodů Grand Tours tak pro něho bude zásadní pro případnou další spolupráci.

Mistrovský titul v silničním závodu cyklistů získal poprvé Kukrle

Svaz zatím konečnou nominaci do Tokia nezveřejnil. Rozhodnout má v pondělí.

ČTK

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.