Policie zadržela ženu, která zavinila hromadný pád v úvodní etapě Tour

30. června 2021 16:33 - Laval

Francouzská policie vzala do vazby ženu, která zavinila hromadný pád cyklistů v sobotní úvodní etapě Tour de France. Informovala o tom agentura AFP. Nepozorná divačka byla obviněna z úmyslného obecného ohrožení a hrozí jí trestní postih.

Video již není dostupné

sntv

Žena při závodu neopatrně vystrčila do cesty pelotonu ceduli se vzkazem a točila se s ní za projíždějící televizní kamerou. Do kartonu vrazil ve vysoké rychlosti německý cyklista Tony Martin a způsobil nechtěně pád dalších šesti desítek svých kolegů. Někteří z nich museli Tour de France hned první den vzdát.

Žena se z místa nehody vzdálila a nebyla k nalezení. Na základě jejího vzkazu "Allez Opi-Omi" se spekulovalo o tom, že by se mohlo jednat o Němku. Podle AFP je ale žena nakonec Francouzka.

Francouzská policie obvinila ženu, jež zavinila hromadnou nehodu na Tour

ČTK

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.