Živě

Cyklista Jakobsen si připsal první vítězství od hrozivé nehody v Polsku

21. července 2021 19:59 - Zolder

Nizozemský cyklista Fabio Jakobsen dnes dosáhl na první vítězství od vážné nehody na loňském srpnovém závodu Kolem Polska, kde se ocitl v ohrožení života. Člen týmu Deceuninck-Quick Step triumfoval ve spurtu druhé etapy závodu Kolem Valonska na motoristickém okruhu v Zolderu.

 

Twitter @Cyclingnewsfeed

"Myslím, že tohle znamená konec mé rehabilitace. Hádám, že můžu říct, že jsem zpět. Těším se na výhry v dalších etapách," uvedl při vyhlášení vítězů Jakobsen, jenž ve finiši porazil Kolumbijce Fernanda Gaviriu a Belgičana Amauryho Capiota.

Jakobsena natlačil vloni v srpnu ve spurtu úvodní etapy v Katovicích krajan Dylan Groenewegen do bariéry. Cyklista při hrozivém pádu utrpěl mnohočetná zranění hlavy a byl v ohrožení života. V nemocnici podstoupil pětihodinovou operaci mozku, následně musel absolvovat i sérii rekonstrukčních zákroků obličeje. K závodění se Jakobsen vrátil po dlouhé rehabilitaci v dubnu v Turecku.

Slovinský cyklista Pogačar suverénně obhájil vítězství na Tour de France

Groenwegen dostal za zavinění nehody devítiměsíční distanc, po němž poprvé startoval až na Giru d'Italia. Své první vítězství po polském incidentu si shodou okolností připsal den před Jakobsenem v úterní úvodní etapě závodu Kolem Valonska. Dnes byl patnáctý, ale udržel před krajanem průběžné vedení.

ČTK

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.