Roglič se vrátil do červeného trikotu

Alto de la Montaña de Cullera

Obhájce Primož Roglič se díky druhému místu v dnešní šesté etapě cyklistické Vuelty vrátil do červeného trikotu vedoucího jezdce. Slovinský cyklista dnes nestačil pouze na Dána Magnuse Corta Nielsena, který těsně vyhrál po celodenním úniku.

Toto video už bohužel nemůžeme přehrávat z důvodu vypršení internetové licence

Dán Magnus Cort Nielsen vyhrál po dlouhém úniku šestou etapu VueltyVideo: sntv

Cort spolu s dalšími čtyřmi jezdci v úvodu etapy ujeli pelotonu a dostiženi byli až v závěrečném stoupání na Alto de la Montaňa de Cullera. V jeho závěru osmadvacetiletý Dán dokázal odrazit Rogličův útok a nakonec si připsal páté dílčí vítězství nad Grand Tour v kariéře a čtvrté na Vueltě.

"Asi 150 metrů před cílem jsem se podíval za sebe a viděl jsem, jak se blíží. Do finiše jsem dal úplně všechno a naštěstí se mi podařilo udržet Rogliče za sebou," řekl Cort. "Vítězství je výjimečné, protože většinou vyhrávám při hromadných spurtech. Jsem rád, že jsem mohl ukázat, že to umím i jinak," dodal.

Roglič se díky druhému místu vrátil do červeného trikotu, ve kterém už jel po triumfu v úvodní časovce. V čele průběžného pořadí vystřídal po jediné etapě Francouze Kennyho Elissondeho, který dnešní závěrečné stoupání nezvládl.

Na prvním místě celkové klasifikace má vítěz předchozích dvou ročníků Vuelty náskok 25 sekund před domácím Enricem Masem. Kolumbijec Miguel Ángel López na třetí příčce za Rogličem zaostává o 36 sekund.

"Cítil jsem, že mám na konci dost sil, tak jsem trochu zaspurtoval. Magnus byl dneska prostě silnější, ale u mě ani tak nešlo o etapové vítězství," řekl Roglič. "Do konce je ještě hodně dlouhá cesta, ale tohle je začátek. Nesmíme polevit a musíme do toho dát všechno," přidal.

Nejlepším z českých jezdců dnes byl Zdeněk Štybar na 62. příčce. Na Corta ztratil tři a půl minuty a v průběžném pořadí je 75. s mankem 17 minut na Rogliče. Jan Hirt dnes obsadil 170. a Josef Černý 179. místo, v celkové klasifikaci jsou na 86., respektive 173. pozici.

Cyklistický etapový závod Vuelta - 6. etapa (Requena - Alto de la Montaňa de Cullera, 158,3 km):