Úvodní etapu Binck Bank Tour vyhrál Merlier, Sagan upadl

Úvodní etapu cyklistického závodu Binck Bank Tour vyhrál ve spurtu vedoucí zhruba třicetičlenné skupiny Belgičan Tim Merlier. Osmé letošní vítězství vybojoval kolega Petra Vakoče z týmu Alpecin-Fenix před Němcem Philem Bauhasem a Kolumbijcem Álvarem Hodegem. Vakoč dojel na 119. místě s více než pětiminutovou ztrátou.

Belgičan Tim Merlier slaví vítězství v úvodní etapě cyklistického závodu Binck Bank Tour.

Vztek cloumal v první etapě závodu WorlTour dvěma hvězdami, které přišly po problémech o naději na dobrý výsledek. Belgičanovi Remcu Evenepoelovi se rozbilo přední kolo, a než mu ho mechanik vyměnil, čelo závodu mu ujelo. Do cíle dorazil s téměř minutovým mankem. Trojnásobný mistr světa Slovák Peter Sagan asi 25 kilometrů před cílem upadl a po návratu do sedla přijel do cíle téměř dvě a půl minuty za nejlepšími.