Úvodní etapu Binck Bank Tour vyhrál Merlier, Sagan upadl

30. srpna 2021 18:56 - Dokkum

Úvodní etapu cyklistického závodu Binck Bank Tour vyhrál ve spurtu vedoucí zhruba třicetičlenné skupiny Belgičan Tim Merlier. Osmé letošní vítězství vybojoval kolega Petra Vakoče z týmu Alpecin-Fenix před Němcem Philem Bauhasem a Kolumbijcem Álvarem Hodegem. Vakoč dojel na 119. místě s více než pětiminutovou ztrátou.

 

Twitter@cyclocross24

Vztek cloumal v první etapě závodu WorlTour dvěma hvězdami, které přišly po problémech o naději na dobrý výsledek. Belgičanovi Remcu Evenepoelovi se rozbilo přední kolo, a než mu ho mechanik vyměnil, čelo závodu mu ujelo. Do cíle dorazil s téměř minutovým mankem. Trojnásobný mistr světa Slovák Peter Sagan asi 25 kilometrů před cílem upadl a po návratu do sedla přijel do cíle téměř dvě a půl minuty za nejlepšími.

Cyklistický závod Binck Bank Tour (WorldTour):
1. etapa (169,6 km):
1. Merlier (Belg./Alpecin-Fenix)
2. Bauhaus (Něm./Bahrajn Victorious)
3. Hodeg (Kol./Deceuninck-QuickStep)
4. Gaviria (Kol./SAE Team Emirates)
5. Pedersen (Dán./Trek-Segafredo)
6. Van Poppel (Niz./Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux) všichni stejný čas,
...119. Vakoč (ČR/Alpecin-Fenix) -5:47.
ČTK

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.