Colbrellimu vyšel na Binck Bank Tour únik a před poslední etapou vede

Houffalize

Po dlouhém úniku vyhrál úřadující italský šampion Sonny Colbrelli předposlední šestou etapu Binck Bank Tour a ujal se vedení v celkovém pořadí. Úspěšný den stáje Bahrajn Victorious podtrhl druhým místem Slovinec Matej Mohorič, který je za Colbrellim i v průběžném hodnocení.

Petr Vakoč v cíli Krakonošova cyklomaratonu, jímž si zpestřil tuzemskou přípravu.

Colbrelli zaútočil 50 kilometrů před cílem ve stoupání s Mohoričem a Švýcarem Marcem Hirschim. O 25 kilometrů později nastoupil znovu a cílem projel s náskokem 42 sekund před sedmičkou nejbližších pronásledovatelů. Ve WorldTour letos vybojoval třetí etapové prvenství a počet svých triumfů v kariéře zaokrouhlil na třicet.

"Tohle byla možná nejtěžší etapa, co jsem kdy jel. Skoro jako na Tour de France, bylo to hodně náročné. Něco takového jsem ještě nezažil," uvedl Colbrelli.

O modrý dres vedoucího muže závodu připravil Švýcara Stefana Künga, který v něm strávil pouze jeden den. Do cíle v Houffalize dojel s minutovou ztrátou a klesl na čtvrtou příčku.

Petr Vakoč nabral manko přes dvě minuty a obsadil 27. místo. V celkovém pořadí si polepšil o 54 příček a patří mu 68. pozice.