Na ME cyklistů pojede Štybar, další čeští jezdci z WorldTour chybí

7. září 2021 16:01 - Praha

Zdeněk Štybar se představí tento týden na mistrovství Evropy v silniční cyklistice v italském Trentu jako jediný z českých zástupců v elitní WorldTour. Další účastníci právě skončené Vuelty Jan Hirt a Josef Černý dají přednost odpočinku. Startovat nebude ani Petr Vakoč.

 

Deceuninck Quick-Step/Wout Beel

Se Štybarem pojedou nedělní závod s hromadným startem Jan Bárta, Michael Kukrle, Daniel Turek a Adam Ťoupalík, který skončil loni ve francouzském Plouay devátý.

Hirt, který obsadil na Vueltě 28. místo, vypadl z české nominace na poslední chvíli. "Je hodně unavený a tým mu start na Evropě nedoporučil. Co se týče Pepy Černého, který jel taky Vueltu, tak i on si chce po dohodě s týmem trochu odpočinout. Ale rád by se připravil na mistrovství světa, které bude brzy následovat. I tak máme silný tým a kluci určitě nejsou bez šancí," uvedl reprezentační trenér Tomáš Konečný na webu cyklistického svazu.

Zdeněk Štybar z týmu Deceuninck Quick Step na časovkářském speciálu při závodě Paříž-Nice.

Deceuninck Quick Step

Na šampionátu se představí dvacítka českých reprezentantů a Konečný věří, že budou bojovat o medaile. "Vždy musíme mít ty nejvyšší ambice, i když loni jsme nasadili laťku hodně vysoko," řekl trenér.

Program ME:
Středa - časovka:
9:15, juniorky (Kopecky, Kvasničková),
10:45, junioři (Telecký, M. Kopecký).
Čtvrtek - časovka:
9:15, ženy do 23 let
10:45, muži do 23 let,
14:15, ženy elite,
16:00, muži elite (J. Bárta).
Pátek - závod s hromadným startem:
9:00, junioři (Telecký, M. Kopecký, Kadlec, Sporysch, Novák, Mráz),
13:50, juniorky (Kopecky, Kvasničková),
16:30, ženy do 23 let.
Sobota - závod s hromadným startem:
9:00, muži do 23 let (Petr Kelemen, Bittner, Camrda, J. Ťoupalík),
14:15, ženy elite (Nosková, Bajgerová, Machačová).
Neděle - závod s hromadným startem:
12:30, muži elite (Štybar, J. Bárta, Kukrle, Turek, A. Ťoupalík).

Před rokem vybojoval Mathias Vacek zlato v juniorské časovce, Pavel Bittner byl druhý v silničním závodě juniorů a Vojtěch Řepa třetí mezi jezdci do 23 let. V této kategorii nemůže Konečný nasadit Mathiase Vacka a Tomáše Kopeckého, kteří se zranili na nedávné Tour de l'Avenir. "U Mathiase je to zranění vážnější. Dva týdny neseděl na kole a nestihne se dát dohromady ani pro mistrovství světa. Tomáš by měl svět stihnout," uvedl kouč.

Kvůli potížím se zády nepojede v Itálii olympionička Tereza Neumanová.

ČTK

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.