Van Dijková má první evropské zlato v závodě s hromadným startem

11. září 2021 17:41 - Trento

Nizozemská cyklistka Ellen van Dijková získala v sobotu po čtyřech titulech mistryně Evropy v časovce poprvé kontinentální zlato v závodě s hromadným startem. V kategorii mužů do 23 let triumfoval v Trentu Belgičan Thibau Nys, syn cyklokrosové legendy Svena Nyse. Jakub Ťoupalík dojel devátý.

 

Profimedia.cz

Čtyřiatřicetiletá Van Dijková vylepšila v silničním závodě na 107,2 km stříbro ze čtvrteční časovky. Své tempařské schopnosti osvědčila v samostatném úniku, do něhož se dostala 23 kilometrů před cílem a který i díky taktizování pronásledovatelek dotáhla do vítězného konce.

Spurt osmičlenné skupiny s odstupem 1:18 minuty o stříbro vyhrála Němka Liane Lippertovou před Litevkou Rasou Leleivytéovou. Obhájkyně titulu Annemiek van Vleutenová, krajanka Van Dijkové, dojela devátá.

Česká trojice Nikola Bajgerová, Jarmila Machačová a Nikola Nosková závod nedokončila.

V závodě do 23 let vyhrál Nys ve finiši sedmičlenné vedoucí skupiny, do níž se aktivně jedoucí Ťoupalík nedostal a skončil devátý s odstupem 19 sekund. "Bohužel jsem se nedokázal po sjezdu do města udržet v první skupině. S Holanďanem Marijnem van den Bergem jsme zůstali za ní, jemu vyšla lépe poslední zatáčka, takže jsem dojel devátý. S výsledkem v nejlepší desítce na tak velkém závodě jsem moc spokojený," uvedl Ťoupalík v tiskové zprávě svého týmu Elkov Kasper.

Šampionát vyvrcholí v neděli závodem mužů s českým kvartetem Michael Kukrle, Adam Ťoupalík, Jan Bárta a Zdeněk Štybar.

ME v silniční cyklistice - závody s hromadným startem 
Ženy (107,2 km) 
1. Van Dijková (Niz.) 2:50:35
2. Lippertová (Něm.) -1:18
3. Leleivytéová (Lit.) ‘‘
4. Niewiadomá (Pol.) ‘‘
5. Volleringová (Niz.) ‘‘
6. Cavalliová (It.) ‘‘
...  
Bajgerová, Machačová a Nosková (všechny ČR) nedokončily 
Muži do 23 let (133,6 km) 
1. Nys (Belg.) 3:06:57
2. Baroncini (It.) ‘‘
3. Ayuso (Šp.) ‘‘
...  
9. J. Ťoupalík (ČR) -19
28. Kelemen (ČR) -1:31
34. Camrda (ČR) -1:37
44. Bittner (ČR) -5:54
ČTK

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.