Nibali se po pěti letech vrací do Astany, s níž slavil největší úspěchy

23. září 2021 15:30 - Astana

Italský cyklista Vincenzo Nibali bude od nové sezony po pěti letech opět závodit v barvách Astany, v jejímž dresu slavil největší úspěchy. Příchod šestatřicetiletého jezdce oznámila bez bližších podrobností kazašská stáj na sociálních sítích.

 

Benoit Tessier, Reuters

"Jsem šťastný, že se vracím do Astany, protože je pro mne opravdovou rodinou, která mi toho hodně dala a v níž jsem dosáhl největších úspěchů," uvedl Nibali v oficiálním oznámení.

Nibali za Astanu jezdil v letech 2013 až 2016, kdy dvakrát ovládl Giro d'Italia a jednou Tour de France. Díky triumfu na Vueltě z roku 2010 je "Žralok z Messiny" jedním ze sedmi cyklistů, kteří dokázali vyhrát všechny tři Grand Tours.

Po odchodu z Astany závodil Nibali v dresu Bahrajnu-Merida, poslední dvě sezony strávil ve stáji Trek-Segafredo. Na Giru byl letos osmnáctý, z Tour odstoupil, aby se mohl plně věnovat přípravám na hry v Tokiu. Premiérové olympijské medaile se v Japonsku nedočkal, silniční závod dokončil až v šesté desítce.

Rwanda v roce 2025 jako první africký stát uspořádá MS v silniční cyklistice

V Astaně po sezoně skončili Merhawi Kudus z Eritrey a Rus Alexandr Vlasov.

ČTK

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.