Úvodní pohárový závod cyklokrosařů v M. Boleslavi vyhráli Boroš a Havlíková

28. září 2021 15:52 - Mladá Boleslav

Úvodní závod cyklokrosového Toi Toi Cupu vyhrál v Mladé Boleslavi úřadující pohárový vítěz a mistr republiky Michael Boroš. Ženský závod ovládla na suché trati v teplém slunečném počasí veteránka Pavla Havlíková.

 

radsportphoto.net/Steffen Müssiggang

Česká jednička posledních let Boroš splnil na úvod šestidílného seriálu roli favorita. Většinu závodu strávil ve dvojici s Belgičanem Landerem Loockxem, jemuž v předposledním kole spadl řetěz a nabral ztrátu, kterou se mu už nepodařilo stáhnout. Do cíle nakonec dojel osm sekund za Borošem, třetí byl s odstupem dvaceti sekund další Belgičan Ward Huybs.

"Vítězství se vždycky počítá. Nebylo to jednoduché, ale ke konci jsem měl štěstí," řekl České televizi Boroš o technických problémech Loockxe, jenž vypadal, že má více sil než český reprezentant. "Věřil jsem si na něj, ale bylo vidět, že je silnější. Mým cílem bylo zkusit to na něj v posledních kolech, takhle to bylo lepší," uvedl Boroš.

Druhým nejlepším Čechem byl na pátém místě domácí mladoboleslavský Jakub Říman. Šestý dojel Tomáš Paprstka a sedmý Adam Ťoupalík, jenž si zpět k cyklokrosu odskočil v závěru silniční sezony v elitním českém týmu Elkov Kasper.

Osmatřicetiletá Havlíková vyhrála o šest sekund před o dvacet let mladší Karolínou Bedrníkovou. Čtrnáct sekund po osminásobné české mistryni dojela třetí Belgičanka Suzanne Verhoevenová.

Druhý díl pohárového seriálu se jede hned v sobotu v Hlinsku.

Úvodní závod českého poháru Toi Toi Cupu v cyklokrosu v Mladé Boleslavi:
Muži:
1. Boroš (ČEZ Tábor) 1:03:54
2. Loockx -8
3. Huybs (oba Belg.) -20
4. Toneatti (It.) -26
5. Říman (Auto Škoda M. Boleslav) -33
6. Paprstka (Expres CZ-Tufo Kolín) -43
Ženy:
1. Havlíková (Lawi junior) 50:41
2. Bedrníková (Expres CZ-Tufo Kolín) -6
3. Verhoevenová (Belg.) -14
4. Zemanová (Brilon) -26
5. Verdonschotová (Belg.) -54
6. Borellová (It.) -1:03
ČTK

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.