Dráhaři při obhajobě stříbra v týmovém sprintu skončili na ME sedmí

5. října 2021 20:15 - Grenchen

Čeští dráhoví cyklisté neobhájili na mistrovství Evropy stříbrnou medaili v týmovém sprintu a na šampionátu ve švýcarském Grenchenu obsadili v devítičlenné soutěži sedmé místo. Tomáš Bábek, Matěj Bohuslávek a Martin Čechman nestačili ve vyřazovacím kole na Francouze. České trio za pozdějšími stříbrnými medailisty zaostalo zhruba o sekundu a půl.

 

archiv Tomáše Bábka

Češi skončili sedmí už v kvalifikaci, ve které místo Bábka nastoupil Robin Wagner. Vloni v Plovdivu se o stříbrný úspěch zasloužili Bábek s Čechmanem a s nimi Dominik Topinka a náhradník Jakub Šťastný. Novými šampiony se stali Nizozemci, kteří na trůnu nahradili tentokrát páté Rusy. Triumfem "Oranjes" skončil i závod žen, navíc ve světovém rekordu.

Ve vyřazovacím závodě obsadil Jan Rugovac 18. místo, ve scratchi uzavřela devatenáctičlennou výsledkovou listinu Jarmila Machačová.

Šampionát potrvá ve Švýcarsku do soboty. Dějištěm měl být původně už v červnu Minsk, ale Evropská cyklistická unie Bělorusku závody kvůli mezinárodní situaci a kritice země po diplomatických incidentech odebrala.

Mistrovství Evropy v dráhové cyklistice v Grenchenu (Švýcarsko):
Muži:
Vyřazovací závod:
1. Rostovcev (Rus.)
2. Matias (Portug.)
3. Boudat (Fr.)
...
18. Rugovac (ČR)
Týmový sprint - finále:
Nizozemsko (Hoogland, Lavreysen, Van der Berg) 42,302 - Francie (Gillion, Helal, Vigier) 44,193
o 3. místo:
Polsko (Bielecki, Rajkowski, Rudyk) 43,007 - Británie (Fielding, Truman, Turnbull) 43,044
...
7. ČR (Bábek, Čechman, Bohuslávek/Wagner)
Ženy:
Scratch:
1. Archibaldová (Brit.)
2. Fortinová (Fr.)
3. Pikuliková (Pol.)
...
19. Machačová (ČR)
Týmový sprint - finále:
Nizozemsko (Braspennincxová, Lamberinková, Van der Wouwová) 46,551/světový rekord - Německo (Friedrichová, Graboschová, Pröpsterová) 47,229
o 3. místo:
Rusko (Antonovová, Šmelevová, Tyščenková) 46,795 - Británie (Bateová, Ridgeová-Davisová, Tannerová) 47,702
ČTK

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.