Rubriky:

Cyklistika

Kreuziger odstartuje do Vuelty jako lídr týmu

16. srpna 2013 17:24 - Kodaň

Cyklista Roman Kreuziger má být lídrem stáje Saxo-Tinkoff na nadcházející Vueltě, i když po náročném dosavadním programu v sezóně s touto rolí nepočítal. Sportovní ředitel týmu Tristan Hoffman v pátek uvedl, že český jezdec začne závod jako kapitán a pak se uvidí podle vývoje. Dánská stáj má podle něj připraveny i další varianty, o umístění v celkovém pořadí mohou usilovat také Ir Nicholas Roche, Polák Rafal Majka a Dán Chris Anker Sörensen.

 

Eric Gaillard, Reuters

"Podle mě bude na začátku Roman přirozeným lídrem týmu. Má za sebou zatím výbornou sezonu a pořád má motivaci a je na tom dobře. Ale Rafal, Nicolas a Chris budou mít také podporu týmu a uvidíme, jak se to vyvine," uvedl Hoffman na týmovém webu. Vuelta začne 24. srpna.

"Máme čtyři potenciální jezdce na celkové pořadí. Tři z nich už byli na Grand Tour v první desítce a Chris byl několikrát blízko. Všichni jsou na tom dobře, což nám samozřejmě hraje do karet," pochvaloval si Hoffman.

Kreuziger letos vybojoval páté místo na Tour de France, i když především pracoval pro Španěla Alberta Contadora. Na začátku srpna oznámil, že se postaví na start Vuelty s tím, že lídrem týmu nebude. "Už by toho na mě bylo v téhle sezóně dost a nechci se zničit. Počítám spíš s tím, že se rozjedu směrem k mistrovství světa, kde bych chtěl uspět, protože trať je poměrně těžká a mohlo by mi to sedět," uvedl Kreuziger.

Vueltu pojede počtvrté, jeho nejlepším výsledkem je 21. místo z roku 2007. Contador, jenž španělský závod vyhrál loni, bude tentokrát v pelotonu chybět.

ČTK

Časová osa: Cyklistika - Tour de France 2020

Filtr článků - Cyklistika


Tour de France 2020

107. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France letos odstartuje 29. srpna v Nice a skončí 20. září tradičním dojezdem do Paříže. Z loňského roku vítězství obhajuje kolumbijský jezdec Egan Bernal. Na startu nebudou chybět další favorité - Thibaut Pinot nebo Primož Roglič. Z Čechů se představí Roman Kreuziger a Jan Hirt.