Rubriky:

Cyklistika

Kreuzigrova stáj má díky bance Saxo jistotu i na příští sezónu

10. října 2013 18:31 - Madrid

Cyklistická stáj Saxo-Tinkoff, za kterou jezdí Roman Kreuziger, má zajištěnou budoucnost na příští sezónu. Dánský tým bude nadále podporovat banka Saxo, která ještě navýší svůj příspěvek. Podle serveru Velonation přidá k dosavadním penězům šest miliónů eur (asi 153 miliónů korun). Po letní roztržce s ruským podnikatelem Olegem Tinkovem, jenž po sezóně s financováním stáje skončí, bude manažer Bjarne Riis dál hledat dalšího sponzora.

 

Susana Vera, Reuters

"Jsme Saxo Banku mimořádně vděční za jejich podporu. S jejich pomocí jsme schopni dál pokračovat," uvedl Riis na tiskové konferenci v Madridu, které se zúčastnila i hlavní hvězda týmu Španěl Alberto Contador. "Kolem týmu byla spousta dohadů a spekulací. Proto jsem rád, že si tady mohu sednout a snad je ukončit," řekl dánský manažer.

Dvojnásobný vítěz Tour de France Contador podle nedávných zpráv médií souhlasil kvůli finanční situaci týmu se snížením platu, což Riis později popřel. Za nepravdivé označil také informace, že dánská stáj jedná s dalším slavným Španělem Samuelem Sánchezem, olympijským vítězem z Pekingu, který bude po zániku Euskaltel-Euskadi bez zaměstnavatele.

Tinkov, jenž po rozchodu s Riisem mluvil o založení vlastní stáje, podle serveru Cyclingnews chystá vstup do týmu Cannondale. Italskému celku se jeho příspěvek v odhadované výši sedm miliónů eur bude hodit, protože se snaží udržet slovenského spurtéra Petera Sagana, o kterého je po úspěšné sezóně velký zájem. Na roční plat vítěze bodovací soutěže na Tour de France prý stáj potřebuje čtyři milióny eur.

ČTK

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.