Rubriky:

Cyklistika

Cyklokrosová šampiónka Vosová je po operaci břicha

5. listopadu 2013 19:20 - Hertogenbosch

Mistryně světa na silnici i v cyklokrosu Marianne Vosová musela kvůli drobné operaci břicha přerušit sezónu. Šestadvacetiletá všestranná cyklistka z Nizozemska si nechala odstranit cystu a k závodům vrátí na konci prosince.

"Je to jen malá ranka a hojí se dobře," uvedla Vosová. Před zářijovým mistrovstvím světa ve Florencii, kde získala třetí titul na silnici v závodu s hromadným startem, si stěžovala na bolesti zad. Vyšetření objevila nezhoubnou cystu v břiše.

Na konci listopadu chce úspěšná Nizozemka odletět na soustředění do JAR a krátce po Vánocích startovat na Světovém poháru v belgickém Heusdenu-Zolderu. Jejím hlavním cílem je obhájit cyklokrosové zlato v únoru doma v Hoogerheide. V terénu vyhrála světový šampionát šestkrát, na silnici třikrát.

ČTK

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.