Biker Cink dojel v úvodním závodu SP čtvrtý, Huříková desátá

13. dubna 2014 14:55 - Pietermaritzburg

Biker Ondřej Cink dojel úvodním závodu Světového poháru v cross country v Pietermaritzburgu těsně pod stupni vítězů čtvrtý. V závodu žen skončila v Jihoafrické republice Tereza Huříková desátá.

 

Michal Červený/mtbs.cz

Třiadvacetiletý Cink byl při neúčasti nemocného olympijského vítěze z Londýna Jaroslava Kulhavého jasnou českou jedničkou a potvrdil své čtvrté místo ze světového žebříčku. Zároveň v dějišti loňského mistrovství světa zaznamenal své druhé nejlepší umístění v kariéře, úspěšnější byl pouze loni díky druhému místu v Andoře.

Člen týmu Merida se pohyboval v nejlepší desítce od úvodního kola a postupně se propracoval ze sedmé pozice na čtvrtou. Ke stupňům vítězů Cinkovi chybělo 38 sekund.

Pro vítězství si dojel dvojnásobný olympijský vítěz a čtyřnásobný mistr světa Julien Absalon z Francie, jenž za sebou nechal o 34 sekund Němce Manuela Fumice. Třetí byl o dalších 20 sekund zpět vítězův krajan Maxime Marrotte.

Cink na Absalona ztratil 1:32 minuty a v cíli se radoval s týmovým kolegou Josém Antoniem Hermidou ze Španělska, jehož porazil o sedm sekund. Šestý skončil mistr světa Nino Schurter ze Švýcarska, který jezdil do pátého okruhu v čele s Absalonem, ale pak ho zastavil defekt.

Huříková vyrovnala svoje maximum

Huříková desátým místem vyrovnala svůj nejlepší výsledek v seriálu. Sedmadvacetiletá česká cyklistka zaostala o tři a půl minuty za vítěznou Švýcarkou Jolandou Neffovou, která vybojovala ve Světovém poháru první triumf.

Úřadující dvojnásobná mistryně světa do 23 let Neffová vyhrála o 25 sekund před jednačtyřicetiletou norskou legendou Gunn-Ritou Dahleovou-Flesjaaovou.

Huříková se objevila v první desítce po téměř třech letech, v květnu 2011 zajela stejný výsledek v britském Dalby Forest. Po prvním kole byla dvaadvacátá, ale postupně se posouvala dopředu. Za sebou nechala i loňskou celkovou vítězku Světového poháru Slovinku Tanju Žakeljovou, která skončila čtrnáctá.

Závod SP horských kol v Pietermaritzburgu (JAR) - cross country:
Muži:
1. Absalon (Fr.) 1:38:05
2. Fumic (Něm.) -34
3. Marotte (Fr.) -54
4. Cink (ČR) -1:32
5. Hermida (Šp.) -1:39
6. Schurter (Švýc.) -2:16.
Ženy:
1. Neffová (Švýc.) 1:38:00
2. Dahleová-Flesjaaová (Nor.) -25
3. Wloszczowská (Pol.) -1:00
4. Langvadová (Dán.) -1:37
5. Engenová (Švéd.) -1:55
6. Spitzová (Něm.) -2:04,
...10. Huříková (ČR) -3:27.
Muži do 23 let:
1. Sarrou (Fr.) 1:22:58,
...15. Vastl -7:05,
25. Bogar (oba ČR) -12:43.
Ženy do 23 let:
1. Risvedsová (Švéd.) 1:21:30.
ČTK

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


Běhání nejen pro začátečníky

Běhání je celosvětový fenomén, avšak i tak bazická aktivita představuje řadu úskalí a rizik, zvlášť u začátečníků. Na Sport.cz najdete rady a tipy pro všechny běžce, včetně návodu jak s běháním začít, jak díky němu zhubnout, proč bystě měli dbát na rozcvičení nebo jestli je dobré běhat v těhotenství nebo s bolestí zad.