Biker Kulhavý se vrátil do Českého poháru vítězstvím v Teplicích

19. dubna 2014 19:46 - Teplice

Olympijský vítěz Jaroslav Kulhavý vyhrál v Teplicích úvodní závod Českého poháru horských kol. Do soutěže se Kulhavý vrátil po tříleté pauze, poslední pohárový závod absolvoval v září 2010 v Peci pod Sněžkou, kde rovněž zvítězil.

 

Ondřej Hájek, ČTK

Pět vteřin za favoritem Kulhavým dojel na druhém místě do cíle Jan Nesvadba, v souboji o třetí pozici Polák Marek Konwa těsně předčil Pavla Boudného. Závod žen vyhrála Slovenka Janka Keseg Števková, nejlepší českou cyklistkou byla šestá Pavlína Šulcová.

Kulhavý přitom start v Českém poháru původně neplánoval. Kvůli viróze však musel vynechat první závod Světového poháru v JAR a před odletem na další podnik SP do Austrálie se v Teplicích chtěl rozzávodit.

Úvodní závod Českého poháru v cross country horských kol v Teplicích:
Muži:
1. Kulhavý (Specialized Racing) 1:41:10
2. Nesvadba (Superior Rubena) -5
3. Konwa (Pol.)
4. Boudný (Česká spořitelna Specialized) oba -20
5. Novák (Betch.nl Superior) -58
6. Bats (Belg.) -1:30
Ženy:
1. Keseg Števková (SR) 1:30:54
2. Michielsová (Belg.) -36
3. Solusová-Miskowiczová -1:26
4. Szafraniecová -3:07
5. Dawidowiczová (všechny Pol.) -3:50
6. Šulcová (Ghost Rubena) -5:49
ČTK

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


Běhání nejen pro začátečníky

Běhání je celosvětový fenomén, avšak i tak bazická aktivita představuje řadu úskalí a rizik, zvlášť u začátečníků. Na Sport.cz najdete rady a tipy pro všechny běžce, včetně návodu jak s běháním začít, jak díky němu zhubnout, proč bystě měli dbát na rozcvičení nebo jestli je dobré běhat v těhotenství nebo s bolestí zad.