Pirazzi vyhrál sedmnáctou etapu Gira, lídrem zůstal Quintana, ač dojel se ztrátou čtvrt hodiny

Italský cyklista Stefano Pirazzi vyhrál ve spurtu skupinky uprchlíků 17. etapu Gira d'Italia a vybojoval pro stáj Bardiani třetí etapový vavřín v letošním ročníku. Růžový trikot uhájil Kolumbijec Nairo Quintana, jenž dojel v hlavním pelotonu se ztrátou 15:36 minuty na vítěze.

Domácí cyklista Stefano Pirazzi si užívá polibků hostesek po triumfu v 17. etapě Gira d´Italia.

Pirazzi zaútočil v pětičlenné skupině uprchlíků zhruba kilometr před cílem 204 kilometrů dlouhé etapy a minimální náskok před dotírajícími soupeři udržel. Druhý ve spurtu dojel Belgičan Tim Wellens před Australanem Jayem McCarthym. Premiérový etapový triumf Pirazzi při průjezdu cílovou páskou bouřlivě slavil a hrozí mu, že jeho vítězné gesto UCI ocení pokutou.

"Věděl jsem, že by to bylo při společném dojezdu celé pětky těžké. Věděl jsem, že proti nim nemám šanci," řekl bezprostředně po dojezdu Pirazzi, jenž úspěch oplakal.

V průběžném pořadí se nic zásadního nezměnilo. Uprchlíci byli pro čelo závodu neškodní. Na prvním místě zůstal Quintana, jenž se do růžového oblékl po úterní zmatečné královské etapě. Pořadí zůstalo v platnosti i po dopolední schůzce týmů před startem, na které údajně některé týmy požadovaly umazání jeho náskoku.

Cyklistický závod Giro d'Italia - 17. etapa: Sarnonico - Vittorio Veneto (204 km):