Froome na Dauphiné v bitvě hvězd cyklistiky opět zdolal Contadora

Britský cyklista Chris Froome potvrdil formu před Tour de France i v druhé etapě Critérium du Dauphiné a znovu porazil svého španělského rivala Alberta Contadora. V celkovém pořadí vede obhájce loňského vítězství Froome před Contadorem o 12 sekund.

Britský cyklista Chris Froome se raduje z vítězství v druhé etapě Critérium du Dauphiné.

Froome zaútočil necelý kilometr před cílem závěrečného náročného stoupání na Col du Béal a Contadorovi se ho přes veškerou snahu nepodařilo předstihnout. Třetí dojel po 158 kilometrech s odstupem čtyř sekund Nizozemec Wilco Kelderman, jenž je třetí i celkově.

"Dal jsem do toho dneska všechno a byla z toho úžasná bitva s Albertem Contadorem. Snažil jsem se několikrát zaútočit už předtím, ale on je hodně silný," uvedl devětadvacetiletý Froome. "Všichni jsou tu téměř na stejné úrovni jako na Tour de France. Dnes to byl náš první duel, když jsme oba ve formě. Takže mě těší, že jsem za těchto okolností vyhrál," dodal.

Froome už na Dauphiné zvítězil v nedělní úvodní časovce, v níž za sebou druhého Contadora nechal o osm sekund. Rodák z keňského Nairobi vyhrál Dauphiné i loni a o několik týdnů později slavil triumf na Tour.

Mezi širší elitou se v generálce na svou první účast na Staré dámě drží i český cyklista Lepold König, jenž dojel v pondělí šestnáctý s odstupem 1:17 a celkově je třináctý. Spolu s ním ve Francii startují jeho kolegové z týmu NetApp Jan Bárta (celkově 74.), František Paďour (84.) a Zdeněk Štybar ze stáje Omega Pharma-Quick Step (114.).

Cyklistický etapový závod Critérium du Dauphiné (WorldTour) - 2. etapa (156 km):