Bikeři zářili na ME v maratónu. Huříková zlatá, Kulhavý stříbrný

15. června 2014 18:49 - Ballyhoura

Tereza Huříková se stala mistryní Evropy v maratónu horských kol a Jaroslav Kulhavý získal v irské Ballyhouře stříbrnou medaili. Olympijský vítěz nestačil v závodu na 93 kilometrů jen na kolegu z týmu Specialized Švýcara Christopha Sausera, který je úřadujícím světovým šampiónem v této disciplíně. Čtvrtý dojel Matouš Ulman.

 

www.terezahurikova.com

Huříková od startu jela v čelní skupině, ze které postupně odpadaly závodnice. Po první třetině závodu na 75 km s převýšením téměř dva tisíce metrů byla skupina pouze tříčlenná, v polovině už jela česká reprezentantka sólo místy s náskokem až dvou minut. Manko sice začala postupně stahovat Britka Bighamová, Huříkové se ale první místo podařilo udržet. V cíli byla o půlminutu dřív a slaví první velký triumf mezi dospělými.

Kulhavý se utrhl se Sauserem

Pro Kulhavého bylo ME především vítanou prověrkou před MS v Jižní Africe. "Mám radost, konečně mi vyšel závod!" radoval se Kulhavý na svém webu. "Hned na začátku jsme se 'Susim' ostatním odjeli. Odtáhl jsem prvních třicet kilometrů, jeli jsme šrot a vybudovali jsme si velký náskok na ostatní. Ke konci na širokých cestách byl ale Christoph silnější, ve stoupání mi trošku cuknul a už jsem ho nedokázal sjet," konstatoval bývalý mistr světa v cross country.

Maratónské ME zařadil do svého programu poté, co kvůli zranění kolena ze Světového poháru v Albstadtu vynechal před týdnem kontinentální šampionát v cross country v St. Wendelu. Teď se bude chystat na MS v maratónu v Pietermaritzburgu, které se pojede za dva týdny.

"Na to, že jsem po Albstadtu trénoval asi jen šest dní, tak jsem spokojený. Byli tu stejní závodníci, jací by měli jet o duhový trikot za 14 dní v Africe, takže ještě trochu poladím formu a doufám, že to bude dobré," uvedl Kulhavý.

ME v maratónu horských kol - Ballyhoura (Irsko) 
Muži (93 km) 
1. Sauser (Švýc.) 3:41:16 hod.
2. Kulhavý (ČR) -43 s
3. Soukup (Rak.) -6:17 min.
4. Ulman (ČR) -8:12
5. Ferreira (Portug.) -8:32
...  
20. Novák (ČR) -17:47
23. Hynek (ČR) -23:36
28. Raboň (ČR) -31:13
Ženy (75 km) 
1. Huříková (ČR) 3:31:53 hod.
2. Bighamová (Brit.) -30 s
3. Lövsetová (Nor.) -2:37 min.
4. Kollmannová (Rak.) -4:00
5. Stenerhagová (Švéd.) -6:00
ČTK

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.