Doping na Giru. Vítěz dvou etap Ulissi měl pozitivní test

25. června 2014 17:17 - Řím

Italský cyklista Diego Ulissi měl na letošním Giru d'Italia, na němž vyhrál dvě etapy, pozitivní dopingový test na salbutamol. Jeho tým Lampre ho do vyřešení případu provizorně suspendoval.

 

Profimedia.cz

Množství salbutamolu v moči čtyřiadvacetiletého Ulissiho mělo hodnotu 1900 nanogramu na mililitr, přičemž povolená hranice je 1000 ng/ml. Test byl proveden po jedenácté etapě Gira. Ulissi triumfoval v páté a osmé etapě a po sedmnácté etapě ze závodu odstoupil.

Podle tiskového prohlášení Lampre oznámil Ulissi před testováním, že si vzal lék na astma s názvem Ventolin, jenž salbutamol obsahuje. "Ventolin je povolený a jeho použití bylo nutné, neboť Ulissi trpěl bronchospasmem," uvedli zástupci týmu. Lékařský tým se nyní pokusí zjistit, proč analýza cyklistovy moči vykázala abnormální hodnoty salbutamolu."

Ulissi požádal o kontrolu vzorku B a podrobí se dalším testům moči.

ČTK

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


Běhání nejen pro začátečníky

Běhání je celosvětový fenomén, avšak i tak bazická aktivita představuje řadu úskalí a rizik, zvlášť u začátečníků. Na Sport.cz najdete rady a tipy pro všechny běžce, včetně návodu jak s běháním začít, jak díky němu zhubnout, proč bystě měli dbát na rozcvičení nebo jestli je dobré běhat v těhotenství nebo s bolestí zad.