Rubriky:

Cyklistika

Hromadný pád na Giru způsobil muž, jenž vjel na kole do pelotonu

11. května 2015 14:23 - Janov

Jeden z hromadných pádů v nedělní druhé etapě Gira d'Italia způsobil divák, jenž vjel na kole s pevným převodem mezi rychle jedoucí peloton. Výsledkem byl pád zhruba třiceti jezdců a zdržení dalších, kteří nabrali časovou ztrátu, což postihlo i českého cyklistu Petra Vakoče.

K nehodě došlo v Janově zhruba 12 km před cílem na silnici vedoucí po pobřeží. Ve zhruba desáté sekundě videa natočeného divákem je vidět, jak z chodníku odděleného pouze páskou sjíždí na silnici mezi rychle se řítící profesionály muž na kole. O chvíli později už leží desítky jezdců na zemi a další se je snaží objet.

"Kdyby se mi tak dostal do rukou idiot, co měl ten úžasný nápad vjet na kole s pevným převodem do pelotonu, takže jsme popadali...," napsal na Twitteru jeden z postižených Eugenio Alafaci z týmu Trek.

Z hlediska celkových šancí poškodila nehoda nejvíce domácího Itala Domenica Pozzoviva, jenž kvůli rozdělení pelotonu ztratil minutu a devět sekund.

ČTK

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


Rallye Dakar 2020

Tradiční Rallye Dakar se letos jede od 5. do 17. ledna v Saudské Arábii. Závod odstartoval ve městě Džidda, cílovou destinací bude Al-Kiddija. Závodníky čeká celkem dvanáct etap, během nichž absolvují 7900 kilometrů. Na startu je 31 českých závodníků včetně Aleše Lopraise nebo Martina Prokopa.